AK PARTİDE DEĞİŞİM SİNYALLERİ…

Yayınlama: 11.05.2024
Düzenleme: 11.05.2024 19:04
A+
A-

AK PARTİDE DEĞİŞİM SİNYALLERİ…

31 Mart yerel seçimlerinde ülke genelinde büyük bir kayıp ve hezimet yaşayan Ak Partide hem genel merkez yöneticilerinin hem de il yönetimlerinde çok ciddi değişimlerin olacağı konuşuluyor ve bekleniyor.

Hatta bu beklentiler kabinede de yaşanma ihtimalini oldukça güçlendiriyor.

Çünkü Cumhurbaşkanı ve Ak Parti genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçlarında aldığı ağır mağlubiyetinin faturasını ağır bir şekilde buna vesile olanlara keseceğini biliyoruz.

Şu anda Ak Partide değişim kaygısıyla birçok birimde bir belirsizlik var. Ancak bu belirsizliğin kısa bir süre içerisinde neticeye ulaşması bekleniyor.

Yerele baktığımızda il başkanlığında da bir değişim olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu konuyu Ak Parti il başkanı Sayın Akif Gür’e sordum. “Mansur bey ben görev ve dava adamıyım. Büyüklerimiz bırak dese bırakır, devam et deseler devam ederim. Hiç kimse hiçbir makamda kalıcı değildir. İstifa mektubum her zaman cebimde. Ben görevde olsam da, olmasam da her zaman partimin bir neferi olarak partime hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi.

Tabi bu tecrübeli bir siyasetçinin verebileceği en makul cevaptı…

Lakin benim aldığım izlenim ve gelen duyumlarıma göre Ak Parti Batman’da il başkanlığında değişikliğe gideceği yönünde…

Hatta kamuoyunda il başkanlığı için bazı isimlerin göreve talip oldukları ve girişimlerde bulundukları yönünde güçlü iddialar var…

Bu isimler; Cuma Dişikırık, Taner Hamidi, Sabahattin Tural, Adil Sebati Ceylan, Selman Nasıroğlu, Emrullah Bardakçı, Esat Ekremoğlu, Murat Çiçek ve Diyaeddin Uçar gibi deneyimli siyasi isimler ön plana çıkıyor.

Tabi yine sürpriz bir isim de Ak Parti il başkanlığına atanırsa şaşırmamak lazım.! Tabi yeni süreçte il başkanlığı için milletvekili Sayın Ferhat Nasıroğlu’nun işaret edeceği yada destekleyeceği isim, en güçlü adayın onun olacağı kesin gibi.

Bu konuda da son derece ketum olan ve ser verip sır vermeyen Sayın Ferhat Nasıroğlu’nun yine son sözü söyleyeceğinden adım gibi eminim.!

Burada şu bir gerçek ki, Ak Partinin Batman’da tekrar ayağa kalkmasını sağlayacak,

Bir şekilde partisine küsmüş ve ayrılanları tekrar toparlamasına öncülük edecek,

Batman halkı tarafından son derece sevilen, sayılan ve saygı duyulan,

Merhametli, şefkatli, dürüst, cesur, mert ve halkın sorunlarına duyarlılık gösterip onlara dokunacak,

Kamu yöneticileriyle uyumlu çalışıp Batmanımıza hizmet etme aşkını yüreğinde hisseden,

Başarılı olmasına rağmen kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmediği için kamu yöneticilerini genel merkeze şikayet eden değil, tam aksine onlara destek verecek,

Batman’ın temel sorunlarını ve gerçekçi gündem konularını milletvekiliyle beraber üst düzey siyasilere aktarabilecek kabiliyette,

Hitabeti güçlü ve ne istediğini bilen,

Kendi yönetimindeki çalışma arkadaşlarına güvenen ve yetki veren,

Ayak ve Ali Cengiz oyunlarından uzak duracak,

İstikrarlı, sözüne sadık, yalan ve riyadan sakınan ve iki yüzlü olmayan,

Velhasıl adam gibi adam biri olmadığı sürece Ak Partinin toparlanması son derece zor ve sıkıntısı artarak devam edecektir diye düşünüyorum.

Tabi haklı olarak “Mansur Bey; bu özellikleri taşıyan kimse var mı?” diye sorabilirsiniz.

Aslında var ama işte o koltuk var ya, o koltuk…

O makam koltukları bazen insanı dinden, imandan ve insanlıktan çıkarabiliyor…

Şuna çok şahidiz ki; bir makama gelen bazı isimler güç zehirlenmesi yaşayarak taşıdığı insani duygularını maalesef kaybedebiliyor…

Bakalım yeni süreçte Ak Partiye nasıl bir isim atanacak ya da aynı isimle devam mı edecek bunu önümüzdeki kısa süre zarfında görmüş olacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.