HEP BİRLİKTE UYUŞTURUCUYU BATMAN’DAN SİLEBİLİRİZ!

Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Ham olarak dünyaya gelen insan, eğitim ve öğretim sayesinde sürekli öğrenir, gelişir ve değişir. Bu değişimin en önemli basamaklarından biri de değerlerimizi, kültürümüzü ve inancımızı geleceğe taşıyacak olan evlatlarımızın uyuşturucudan uzak durmasıdır.

Maalesef, öğrenmeye, gelişmeye ve değişmeye tabi olan gençlerimizin bir kısmı uyuşturucu tacirlerinin hedefine gelmiş durumda. Uyuşturucu tacirleri sadece gençlerimizin hayalini ve sağlığını değil, toplumun geleceğe dair ümidini, sosyal yapısını ve değerlerini de tahrip ediyor.

Bu Beladan Uzak Durmak ve Uzaklaştırmak: Güçlü Bir Geleceğin Anahtarı

Bu beladan uzak durmak ve uzaklaştırmak sadece çocuklarımızın değil, ülke ve millet olarak yarınlarımızın da güçlü ve sağlıklı olacağı anlamına gelir. Bu illetin ve ahlaki çöküşün gençlerimiz arasında yayılmasını engellemek için sürekli mücadele halinde bulunan Batman İl Emniyet Müdürlüğü’nün ortaya koyduğu gayret dikkat çekiyor.

Batman Narkotik Şube Müdürlüğü’ne Tebrikler ve Teşekkürler

Bu bağlamda son yıllarda Batmanlı gençleri odağına alan zehir tacirlerine göz açtırmayan başta İl Emniyet Müdürü İbrahim Kaba olmak üzere Narkotik Şube Müdürlüğü her türlü takdiri ve teşekkürü hak ediyor.

Batman Narkotik Şube Müdürlüğü’nün bu başarılı çalışması sadece uyuşturucu ile mücadele olarak görülmemelidir. Bu mücadele aynı zamanda bireysel ve toplumsal hayatı tehdit eden bütün alt faktörleri ortadan kaldırma gayretidir. Bu mücadele sadece gençlerimizin ruh ve beden sağlığını korumak değil, aynı zamanda gençlerimizin ve ülkemizin hayalini ve geleceğini korumaktır.

Batman’da Uyuşturucuyla Mücadelede Ortak Çaba Önem Taşıyor

Batmanlı gençlerimizin bu olumsuz faktörlerden etkilenmemesi için Batman İl Emniyet Müdürlüğü’nün azmi, mücadelesi ve gayreti son günlerde yapılan başarılı operasyonlarla bir kez daha gözler önüne serildi. Evet, yapılan bu operasyonlar hem uyuşturucu satıcılarına gözdağı veriyor hem de kentte uyuşturucuya erişimi zorlaştırıyor.

Batman Narkotik Şube Müdürlüğü’nün bu örnek davranışı tüm Türkiye’ye ilham kaynağı olmalıdır.

Ancak sürekli hatırlattığımız üzere uyuşturucuyla mücadelede sadece güvenlik kuvvetleri değil, aileler, eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşları da birlikte çalışmalıdır.

Batman Valiliği’nin Yoğun Çalışmaları Devam Ediyor

Batman Valisi Ekrem Canalp’ın talimatları doğrultusunda madde bağımlılığına yönelik gerçekleştirilen eğitimler aralıksız olarak devam ediyor. “En iyi narkotik polis anne” projesi kapsamında devam eden seminerlerle özellikle kadınlarımıza Madde Bağımlılığı ile Mücadele kapsamında eğitimler veriliyor.

Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Ailelere Görev Düşüyor

Evet, Madde Bağımlılığı ile Mücadele kapsamında emniyet mensuplarımız etkin bir şekilde operasyonlar gerçekleştirirken, ilgili kamu kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin üzerine büyük görevler düşüyor.

Bu kapsamda ilimizde özellikle lokomotif konumda bulunan sivil toplum kuruluşlarından Batman Ticaret Odası, Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Sendikalar, Baro, vakıf ve derneklerin bu mücadeleye destek vermesi gerekiyor.

Batman Valiliği koordinesinde tüm kamu kurum ve kuruluşları sivil toplum örgütleriyle iş birliği yaparak başta anneler olmak üzere, ailelere ve gençlere eğitim vermelidir.

Mahalle muhtarları, mahalle imamları, mahallede bulunan okulların müdürleri, öğretmenleri, mahallenin esnafı, sözü geçen amcaları, teyzeleri, abileri ve ablaları sürece dâhil edilerek çocukların uyuşturucudan korunmasına desteği sağlanmalıdır.

Unutmayalım, hep birlikte hareket ederek bu illeti Batman’dan silebiliriz.

Kalın sağlıcakla…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.