DEĞERLERİMİZİ RAHMETLE ANARKEN…

Yayınlama: 07.01.2024
Düzenleme: 07.01.2024 12:06
49
A+
A-

Batmanımızın iş dünyasında yetiştirmiş olduğu önemli isimleri vardır.

Aslında çok varlıklı olupta kendisini gizleyen yada kendisini toplumdan soyutlayan isimlerin sayısı bilinenlerden çok daha fazla olduğuna eminim.

İşte bazı isimler vardır ki, hayatları boyunca geldikleri yeri unutmadan doğup büyüdükleri yere yatırım yaparlar,

Fakir fukaraya el uzatırlar,

Sosyal ve kültürel faaliyetlere destek sağlarlar,

Eğitim ve sportif alanlarda yeni nesil gençlerimize imkan verirler…

Evet, bence de bu imkan ve olanakları sağlayanların başında hiç kuşku yok ki, rahmetli Necat Nasıroğlu ile rahmetli Ahmet Dinç geliyor.  

2018 yılında bir hafta arayla kaybettiğimiz bu önemli ve değerli şahsiyetler aramızdan ayrılalı tam 6 yıl oldu…

Batman’a ve halkımıza birçok alanda o kadar çok değer kattılar ki, isimleri ebediyete kadar hep güzelliklerle anılacak, dualarla ruhları şad edilecektir.

Rabbim mekanlarını cennet eylesin inşallah.

Tabi böylesine mümtaz şahsiyetlerin geride bıraktıkları aile bireylerinin de onların izinden gitmesi benim için ayrıca çok daha önemli ve çok daha kıymetli…

Hem Dinç, hem de Nasıroğlu ailesinin ebediyete intikal eden büyükleri adına kurdukları vakıfla yine birçok alanda Batmana ve Batman halkına katkı sağlamaları gerçekten takdire şayan…

Sayın Selman Dinç, abisinden devir aldığı bayrağı daha yukarılara taşımak için verdiği çaba ve gayreti yakından biliyorum.

Fakir fukaraya sahip çıkmalarına,

İşsiz gençlerimize iş imkanı sağlamak adına kurdukları yeni iş imkanları,

Sosyal ve kültürel faaliyetlere üzerlerine düşen vazife her neyse yapmaya hazır olduklarının en büyük tanıklarından biriyim.

Tabi isimlerini sayamadığım ailenin diğer fertleri de aynı hassasiyetle rahmetli Ahmet Dinç’e layık olmak ve güzelliklerle anılan değerlerini yaşatmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerinden şüphem yok…

Keza Rahmetli Necat Naısroğlu’nun geride bıraktığı evlatları da kendisine yakışır bireyler olduklarını bütün Batman kamuoyuna ispatladılar.

Sayın Muzaffer Nasıroğlu başta olmak üzere ailenin diğer fertleri de birçok alanda hem Batmanımız hem de halkımız için yaptıkları fedakarlıkların ve hizmetlerin bilincinde.

Allah hepsinden onlardan da razı olsun.

Geçen hafta Rahmetli Ahmet Dinç kardeşimizin, bugün de rahmetli Necat Nasıroğlu amcanın ölüm yıldönümü.

Ne mutlu onlara ki, arkalarında hayırlı evlatlar, kardeşler bıraktıkları için…

Her iki mümtaz isimi bir kez daha rahmetle, saygıyla ve özlemle anıyorum.

Rabbim bizlere nice Necat Nasıroğlu, Ahmet Dinç’ler gibi iline ve halkına faydalı isimlerin çoğalmasını nasip etsin inşallah…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.