NASIL BİR ‘BAŞKAN’ İSTİYORUZ?

Yayınlama: 25.02.2024
Düzenleme: 25.02.2024 16:31
50
A+
A-

Öncelikle devlet veya örgütlerce atanacak ‘Kayyum’ istemiyoruz. Legal siyasi partilerin ve Başkan adaylarının, kayyum atanmasına malzeme ve bahane olmamalarını istiyoruz. Görevlerinin adamı ve görev alanlarıyla ilgilenmelerini istiyoruz.

Bir ideolojiyi benimsemeleri ve bir partinin adayı olmaları gayet tabiidir. Ancak kamu hizmeti için seçilenler artık bir kesimin değil, kendisine muhalif olanlara bile hizmet etmek ve adil davranmak zorundadır.

Sözüne ve vaatlerine sadık; Adil ve Dürüst bir başkan istiyoruz. Seçildikten sonra parti rozetini bir kenara bırakıp, bütün farklılıkları bir bütün olarak kucaklayacak bir başkan istiyoruz.

En çok ihtiyacımız olan farklılıklar arasında diyalog ve kaynaşmayı sağlamaya çalışacak bir Başkan istiyoruz.

Muhaliflerini itham ettikleri ve eleştirdikleri şeyleri yapmayacak bir Başkan istiyoruz.

Eleştirdikleri partizanlığı, adam kayırmayı, kendisinden olmayanı dışlamayı yapmayacak ve yaptırmayacak bir Başkan istiyoruz.

Hakkı ve liyakati önceleyen bir Başkan istiyoruz.

Seçildikten sonra kendisinden değil diye yüzlerce çalışanı türlü bahanelerle işten atmayacak, görevlerini değiştirmeyecek bir Başkan istiyoruz.

Muhaliflerinin korktuğu ve kendisine, partisine yalakalığa zemin hazırlanacak ortama müsaade etmeyecek bir Başkan istiyoruz.

Parti ve ideolojinin kölesi değil; Hakka, Adalete, kamu yararına ve görevine bağlı bir Başkan istiyoruz.

Kendi parti ve taraftarlarının Belediyeyi kendi şahsi mülkleri gibi görmelerine müsaade etmeyecek ve bütün kesimlere eşit davranacak bir Başkan istiyoruz.

Halkı ayrıştırmayacak, bilakis farklı kesimler arasında uzlaşı sağlamaya çalışacak bir Başkan istiyoruz.

Kamu malını israf etmeyecek ve İhalelere fesat karıştırmayacak, yolsuzluklara müsaade etmeyecek bir Başkan istiyoruz. Şeffaf yönetim, şeffaf ihale ve hesap veren bir sistem istiyoruz.

Kentsel dönüşümü Karşıyaka, Yeşiltepe, 19 Mayıs… Gibi hakkı olan mahallelere kaydıracak bir Başkan istiyoruz. Zaten Kentsel dönüşümün maksat ve hakkı da bu değil mi?

Şahıs ve hatırla değişmeyecek şekilde, İmar Planına ve ruhsatlara bir düzen getirecek bir Başkan istiyoruz.

Tıkanan şehir trafiğine çözümler üretecek bir Başkan istiyoruz.

Seçildikten sonra rakibi olan bütün siyasi partileri dolaşarak, halkın adamı olduğunu ve bunu devam ettirecek bir Başkan istiyoruz.

Hakkın, Halkın, Adaletin hakkını şahsi isteklerinden, ideoloji, parti ve yakınlarından üstün tutan bir Başkan istiyoruz.

Hakkı, Adaleti, Halkın yararını şahsi çıkarlarına, parti ve ideolojisine, taraftarlarına ve yakınlarına feda etmeyecek bir Başkan istiyoruz.

Bir partinin ve koltuğun başkanı değil, gönüllerin başkanı olsun istiyoruz.

Böyle bir Başkan olsun ki yarın haksız olarak görevden alınmak istendiğinde, parti ve ideoloji gözetmeksizin bütün halk olarak yanında haksızlığa karşı duralım.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.