“HARAM KOLTUĞA OTURMAYIZ”

Van İl Seçim Kurulu, DEM Partili Abdullah Zeydan’ın seçilme yeterliliği olmadığına ve mazbatanın en yüksek ikinci oyu alan AK Parti adayı Abdulahat Arvas’a verilmesine karar verdi.

“HARAM KOLTUĞA OTURMAYIZ”
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Van’da seçimleri yüzde 55,48’ini kazanan DEM parti belediye başkanı Abdullah Zeydan’ın yerine seçimin en çok kazanan ikinci adayı Ak Parti’li Abdullah Arvas’a mazbatanın verilmesi, yurdun bazı bölgelerinde eylemler ve protestolara yol açtı.

Duruma tepki gösteren Hüda Par Batman Milletvekili Serkan Ramanlı “Van Büyükşehir Belediyesi seçimi yapıldıktan sonra kazanan adaya mazbatanın verilmemesi, halk iradesinin gasp edilmesidir.  Aday olma niteliği yok idiyse YSK neden adaylığını kesinleştirdi? Ali Cengiz oyunlarıyla koltuk kapmak, siyasetin düşebileceği en dip çukurdur” dedi.

Seçimde en fazla ikinci oyu alan Hüda Par Batman Belediye Başkan Adayı ve Milletvekili Serkan Ramanlı, merak edilen o soruya sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Bir takipçisi Hüda Par’lı Ramanlı’ya, seçimin galibi olan Dem Partili Gülistan Sönük’ün mazbatasının kendisine verilmesi halinde göstereceği tutumu sordu. Vekil Ramanlı, sosyal medya ortamında verdiği yanıtta “Kesinlikle hayır. Haram koltuğa oturmayız” yanıtını verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.