DENEYAP ATÖLYESİNDE SINAV HEYECANI

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Petrolkent Gençlik Merkezinde bulunan ‘DENEYAP Atölyesinde’ sınav heyecanı vardı.

DENEYAP ATÖLYESİNDE SINAV HEYECANI
Yayınlama: 04.07.2024
A+
A-

4 ve 5. sınıflarda 144 ile 8. ve 9. sınıflarda ise 78 kişi sınavlara katıldı. 222 kişinin DENEYAP atölyelerinde sınava katılım sağladığını ve başarılı öğrencilerin devam edeceğini belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, Batmanlı çocukların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Gençlik Hizmetleri İbrahim Rüzgâr yaptığı açıklamada “Ortaokul ve Liseye başlangıç çağındaki gençlerin Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi alanlarda eğitimler vermekteyiz. DENEYAP Teknoloji Atölyelerinin eğitim modeli öğrencilerin; girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarına yönelik tasarlanmıştır. Yaptığımız uygulamalı sınavlarımızda başarılı olan öğrencilerimiz uzun süren bir eğitime tabi olacaklar” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.