1 MAYIS COŞKUSU

Batman’da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı nedeniyle bölgesel miting düzenlendi.

1 MAYIS COŞKUSU
Yayınlama: 01.05.2024
A+
A-

Kutlamalar için 9 şehirden katılımcılar Batman 8 Mart Kadın Parkı’nda bir araya geldi. Turgut Özal Kavşağı’nda oluşturulan kortej, 8 Mart Kadın Parkı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

9 İL’DEN KATILIM

Tertip komitesi adına konuşan Batman Petrol İş Sendika Başkanı Veysel Kartal “İşçiler, kamu emekçileri, emekliler, işsizler, kadınlar, gençler, emeğin en yüce değer olduğuna inananlar; sömürünün, açlığın, yoksulluğun ve baskının olmadığı insanca bir dünya özlemiyle bir araya geldik. Çalışma alanlarında insan onuruna yakışır çalışma koşullarını savunmak için buradayız. Sadece yurtta değil dünyadaki tüm emekçiler gibi bugün, sömürü ve zulme karşı sesimizi burada, bir işçi kenti olan Batman’dan yükseltiyoruz” dedi.

“ZAMLAR, HAYATI YAŞANILMAZ KILIYOR”

Kartal “Zamlar, alım gücündeki erime hayatı yaşanılmaz kılıyor. Bu yıl asgari ücrete, emekli aylıklarına ve diğer ücretlere yapılan artışlar, daha yılın ortasına gelmeden erimiştir. Emekçilerin temel tüketim kalemlerine zam üstüne zam gelmekte, gıdadan enerjiye işçinin masraf ve faturaları şişmektedir. Enflasyonda hızlı artış, durmadan sürmektedir.

İşçiler, kamu emekçileri ve emekliler için artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Kamu ve özel ayrımı yapılmadan, tüm ücret ve aylıklarda düzeltme yapılması şarttır. Derhal yoksulluğa itilen tüm işçileri, kamu emekçileri ve emeklileri koruyacak önlemler alınmalı, reel ücret düzeylerindeki kayıplar giderilmelidir” dedi.

Kutlamalar, müzik şöleni ile devam etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.