“YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALARA KATKI SUNMAYA HAZIRIZ”

Uzman Eğitimci Cuma Dişikırık, Batman Gültepe Mahallesinde bir büfe sahibinin, 13 yaşındaki kız öğrenciyi sokak ortasında darp etmesine ilişkin yaptığı açıklamada, önemli uyarılarda bulundu.

“YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALARA KATKI SUNMAYA HAZIRIZ”
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-

6 Mayıs günü Gültepe Mahallesi’nde 52 yaşındaki esnaf M.E. büfesinin önünde duran 13 yaşındaki F.D. isimli kız çocuğunu darp etti. M.E. gözaltına alınırken, Uzman Eğitimci Cuma Dişikırık da eğitim kurumlarının çevresinde sabıkası bozuk insanların büfe, kırtasiye ve market gibi işyerlerini yönetmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Uzman Eğitimci Dişikırık, ailelere ve eğitim camiasına seslenerek “Batman’da yüreğimizi burkan bir olay yaşandı. 13 yaşında kız çocuğu, 52 yaşındaki büfe sahibi tarafından sokak ortasında tekme tokat dövülmüş, bu feci olay kameralara da yansımıştır. Bütün eğitim kurumlarının çevresinde yoğun güvenlik önlemlerinin alınması gerektiği, bu olaylar bir kez daha ortaya çıkmıştır. Eğitim kurumlarının çevresinde cafe, büfe, kırtasiye gibi çocukların gidebileceği işyerlerini işleten kişilerin sabıka ve sicil kayıtları düzenli olarak denetlenmeli, sabası bozuk insanların okul çevrelerinde iş yapması önlenmelidir. Elbette sabıka kaydı olan insanların da evlerine ekmek götürme kaygısı ile iş hayatında yer edinmesi en temel haklarıdır. Lakin okul çevrelerinde çocuklarımızın güvenliği için tehlikeye sebebiyet verebilecek kişilerin bulunmaması hayati önem taşımaktadır.

Bir daha buna benzer olayların yaşanmaması için ve Batmanımızın Türkiye gündemine bu ve benzeri konular da zikir edilmemesi için bu konuda yürütülecek çalışmalara katkı ve destek sunmaya hazırız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.