OKUL YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI

Tasarım ve beceri atölye açılan 50 okul müdürü ve formatör öğretmenleri bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

OKUL YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI
Yayınlama: 02.06.2024
A+
A-

Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleşen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, Beşiri İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Akın, Gercüş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahabettin Konakçı, Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nezir Sevim, Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi Bozkurt ve Hasankeyf İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdussamed Oral, ilimiz genelinde tasarım ve beceri atölye kazandırılan okul müdürleri ile bilişim formatör öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Çankaya’nın bilgilendirme konuşmasının ardından toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, konuşmasında bu projenin eğitimdeki önemine dikkat çekerek “Değerli arkadaşlar, bu konunun önemini vurgulamak için sizleri buraya davet ettik. Sayın Valimizin desteğiyle 50 tane tasarım ve beceri atölyesi kurduk. Dezavantajlı okullara 10 adet Drama, 13 adet FETEMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik), 27 adet yazılım ve tasarım atölyesi kazandırdık.” dedi.

Bu atölyelerin, öğrencilere okulda öğrendikleri teorik bilgileri hayatla ilişkilendirerek pratiğe dönüştürme imkânı sağlayacağını belirten İl Müdürü Kurtaran “Atölyelerde öğrencilerimize robotik kodlama, fen, teknoloji, drama, görsel sanatlar, müzik ve yaşam becerileri gibi konularda uygulamalı eğitimler verilecek. Bu sayede çocuklarımız, öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı bulacak ve geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyecekler” ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Kurtaran, bazı okullarda bu atölyelerle gerçekten güzel çalışmalar yapıldığını belirterek “Her okulun tüm öğrencileri bilişimci olacak diye bir şey yok. Biz, tüm okulu bilişimci yapmayı değil, okul bazlı çalışmaları teşvik ediyoruz. Her okul, atölyeden faydalanacak. Her bir okulumuzun bir teknoloji takımı olsun. Her okulda bu alana ilgi duyan bir genç grubu çıkar. Yeter ki biz onlara rehberlik edelim” dedi.

Yeni açılan 50 tasarım ve beceri atölyesiyle daha modern imkanlara sahip olduklarını ifade eden İl Müdürü Kurtaran “Bugün biz bu imkanları değerlendirmezsek, yarın yenilerine sahip olamayız. Bu atölyelerimizin ürünlerini görelim, yarışmalara ev sahipliği yapalım, TEKNOFEST’e daha yoğun katılım sağlayalım. Çocuklarımızın ufku genişlesin. Bu projeyi bu yüzden çok önemsiyoruz” dedi.

Toplantı görüş ve öneriler bölümüyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.