VALİ CANALP, ESKİ MUHTARLARI AĞIRLADI

Batman Valisi Ekrem Canalp, İlimiz merkez, ilçe ve köylerde muhtarlık görevini yürütürken, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleriyle muhtarlık süreleri biten muhtarları, yemekte ağırlayarak yürütmüş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. 

VALİ CANALP, ESKİ MUHTARLARI AĞIRLADI
Yayınlama: 14.05.2024
A+
A-

Yemeğe; Vali Yardımcıları Murtaza Ersöz ve Mustafa Caner Culukar, Hasankeyf Kaymakamı Mehmet Ali İmrak, Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, Sason Kaymakamı Murat Mete ile ilimiz merkez, ilçe ve köylerde görev yapmış eski muhtarlar katıldı.

Yemekte bir selamlama konuşması yapan Vali Canalp, her türlü kamu hizmetinin ayrı bir güzelliğinin olduğunu ama en kıymetli ve önemli olanın muhtarlık olduğunu ifade ederek “Muhtarlık görevi iki şeyi bünyesinde barındırır. Belediyeler ve İl Özel idaresi gibi muhtarlık müessesesi de bir mahalli idare birimidir. Mahalli idari birimi olan muhtarlık aynı zamanda bir devlet birimidir. Çünkü muhtarlar, mahalli idaresinin çok daha ötesinde çoğu zaman devlet görevini yürütmekle mükellef alan kişilerdir.

Muhtarların diğer kamu görevlilerinden bir farkı var; seçimle göreve geldikleri için de belli zamanlarda seçilip görev yapıp, belli dönemlerde de  gerekiyor. Bu da normal ve olması gereken bir şeydir. Sizler belli sürede şerefle, onurla ve gururla bu görevi yerine getirdiniz. Bu görev bittikten sonra da sizlerle beraber nasıl çalıştıysak bundan sonra da yine kalpten ve gönülden çalışmaya devam etmek isteriz. Bu yemek; yapmış olduğunuz kamu görevi ve kamu hizmetinden dolayı bir teşekkürdür yemeğidir. Aynı zamanda da kurmuş olduğumuz diyalogun da aynı şekilde devam ettirme isteğidir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.