ŞAHİN “TASARRUF TEDBİRLERİ YEREL MEDYAYI KAPSAMAMALI”

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, tasarruf tedbirleri kapsamında yerel gazetelerin aboneliklerinin iptal edilmesine tepki göstererek, yerel gazetelerin tasarruf tedbirleri kapsamı dışında tutularak destek olunması çağrısında bulundu.

ŞAHİN “TASARRUF TEDBİRLERİ YEREL MEDYAYI KAPSAMAMALI”
Yayınlama: 06.07.2024
A+
A-

Hükümetin çıkarmış olduğu tasarruf tedbirleri kapsamında yerel gazetelerin aboneliklerinin iptal edilmesine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yerel medyanın son yıllarda çok ciddi ekonomik sıkıntı içinde olduğuna dikkat çeken HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin “Hazine ve Maliye Bakanlığının yayımladığı tasarruf tedbirleri yerel basına büyük bir darbe vurmuştur. Tasarruf tedbirlerinin bu şekilde uygulanmasıyla kurumların aboneliklerini iptal etmeleri söz konusudur. Ekonomik olarak zor günler geçiren yerel basın çalışamayacak noktaya gelmiştir. Hükümetin ivedilikle bu kararı gözden geçirerek yerel basını bundan istisna etmesini bekliyoruz” dedi.

Toplumun gözü, kulağı, dili olan ve yerelde sorunları dillendiren ve halkın sesi olan yerel basının güçlenmesi ve desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan İl Başkanı Şahin “Toplumun ve halkın güçlü sesi, gözü, kulağı ve dili olan yerel basının ayakta kalması için desteklenmesi gerekirken, tasarruf tedbirleri kapsamına alınmasını anlamak mümkün değildir. Hükümetin ve ilgili kurumların bu kararı düzeltmesini ve yerel basına destek olunmasını talep ediyoruz. HÜDA PAR olarak yerel basınımıza olan desteğimiz devam edecektir. Herkesi yerel basına destek olmaya davet ediyoruz” şeklinde çağrıda bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.