“SAĞLIK HİZMETİ AKSAMASIN”

Batman Siirtliler Derneği Başkanı Memet Nurettin Demir, İluh Devlet Hastanesi’nin Batman’ın en merkezi konumunda yer alan en büyük ikinci sağlık tesisi olduğunu belirterek, hastanenin boşaltılması veya yıkılması durumunda büyük bir sağlık hizmeti açığının doğacağını söyledi.

“SAĞLIK HİZMETİ AKSAMASIN”
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

İluh Devlet Hastanesi’nin boşaltılması durumunda Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na çağrıda bulunan Demir “Batman Siirtliler Derneği olarak Sağlık Bakanlığımızın yukarıda zikredilen olumsuzlukları bertaraf edecek acil pratik önlemler almasını halkımız adına sabırsızlıkla beklemekteyiz.  Bu amaçla derneğimizin sağlık komisyonu tarafından sorunun giderilmesine dair yaptığı istişareler ve incelemeler sonucunda önerilerimiz; Yine aynı lokasyonda bulunan bir sağlık tesisinin 4 yıllığına kiralanması.

Uygun görülen işlerliğini yitirmiş resmi bir kurumun hastaneye dönüştürülmesine veya uygun görülen bir alana donanımlı prefabrik bir hastane yapılması söz konusu olumsuzlukların giderilmesi hem halkımız, hem sağlık çalışanlarımız, hem de sağlık hizmeti alacaklar tarafından aciliyet arz ettiğinin bilinmesini, yeni atanan Sağlık Bakanımız sayın Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.