RAMANLI “BAYRAK DA DEVLET DE CUMHURİYET DE HEPİMİZİN”

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, partisinin düzenlediği ‘Anadilimi Seçiyorum’ panelindeki konuşması nedeniyle kendisini hedef alan Cumhuriyet gazetesine tepki gösterdi.

RAMANLI “BAYRAK DA DEVLET DE CUMHURİYET DE HEPİMİZİN”
Yayınlama: 31.01.2024
44
A+
A-

HÜDA PAR’ın hafta sonu Diyarbakır’da seçmeli anadil dersine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği ‘Anadilimi Seçiyorum’ panelinin yankıları sürüyor.

Panelde önemli konulara değinen Batman Milletvekili Serkan Ramanlı’nın konuşmasından bir bölümü alıntılayan Cumhuriyet gazetesi “HÜDA PAR’lı vekil Ramanlı Cumhuriyete darbe diyerek saldırdı” başlıklı haberinde Ramanlı’nın cumhuriyete saldırdığı iddia ve hezeyanında bulundu.

Cumhuriyet gazetesinin kendisini hedef alan haberine sosyal medya hesabından cevap veren Milletvekili Ramanlı “Evin sahibi evine sahip çıktıkça alıyor bunları bir telaş bir telaş… (LOL) Biz, dinimize de dilimize de sahip çıktıkça tektipçi mahalleden koro halinde gürültüler yükseliyor. Kürtçe de bizim Türkçe de bizim. Sünni de bizim Alevi de bizim. Yoksul da bizim zengin de bizim. Bayrak da Devlet de Cumhuriyet de hepimizin. Ok? (Te goterê?)” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.