ÖĞRENCİLER BATMAN’I KEŞFETTİ

Sason ve Gercüş’ten gelen öğrenciler, Batman’ın sosyal ve kültürel mirasını keşfetti.

ÖĞRENCİLER BATMAN’I KEŞFETTİ
Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

Batman Valiliği, Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen ‘Ben de Varım’ projesi, öğrencilere Batman’ı keşfetme fırsatı sunuyor.

SASON VE GERCÜŞ’LÜ ÖĞRENCİLER BATMAN’I GEZDİ

Bu proje kapsamında bugüne kadar 3.700 öğrenciye unutulmaz deneyimler yaşatıldı. Bu hafta Sason ve Gercüş ilçelerinden gelen öğrenciler, Batman’ın farklı yerleri gezdirilerek keyifli bir gün yaşadı.  Nasıroğlu Külliyesi yerleşkesinin ardından, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonu’nda film izleyen çocuklar ardından müzeyi gezdi.

PETROLSPOR MAÇINI İZLEDİLER

Hafta sonu Batman’ın güzide takımı TPAO Batman Petrol Spor A.Ş. ile Hacettepe 1945 spor Kulübü karşılaşmasındaki maçı izleyen öğrenciler 90 dakika boyunca yaptıkları tezahüratlarıyla 12’nci oyuncu olarak ‘Ben de Varım’ diyerek Petrolspor’a desteklerini esirgemedi.  Proje, öğrencilerin kişisel gelişimlerine olumlu katkıda bulunmayı hedefleyerek, onlara kentin yaşam koşulları, sosyal ve kültürel zenginlikleri hakkında bilgi sağlıyor.  Bu etkinlikler, çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine ve kendi şehirlerinin değerlerini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.