HUSUMET BARIŞ İLE SONUÇLANDI

Batman Valisi Ekrem Canalp’ın destekleri, Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör’ün koordinasyonunda husumetli aileler barıştırıldı.

HUSUMET BARIŞ İLE SONUÇLANDI
Yayınlama: 02.05.2024
A+
A-

Kozluk’a bağlı Tuzlagözü Köyünde yaşayan ve aralarında 2021 yılından bu yana husumet bulunan Sönmezsoy ve Durmaz aileleri Vali Ekrem Canalp’ın destekleri Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör’ün koordinasyonunda kurulan Kozluk Barış Heyeti ile aile büyüklerinin bir araya gelmesi sonrası barış ile sonuçlandı.

Aileleri barıştırmak üzere düzenlenen ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program Kaymakam Ekrem Güngör’ün konuşması ile devam etti.

Barışma töreninde konuşma yapan Kaymakam Güngör “Öncelikle barış töreninde kıymetli iki ailemize barışı, güveni, huzuru, Peygamber Efendimizin sünnetini, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’ in buyruklarını  seçtikleri için gönülden kutluyorum, bu barışın hayırlara vesile olmasını tüm ilçemize örnek olmasını  temenni ediyorum. Bizler Kozluk Kaymakamlığı olarak yaklaşık bir senedir Kaymakamlığımızın koordinasyonunda Belediye Başkanlarımızın destekleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız, İlçe Müftülüğümüz, muhtarlarımız, kanaat önderlerimiz ve kıymetli hocalarımızla bir Barış Heyeti oluşturduk. Bu Barış Heyetinin amacı ilçemizdeki kan davalı ailelerin tamamını ziyaret ederek aralarındaki husumetleri çözmek olacaktır. Bunun ilk örneğini bugün hep birlikte yaşıyoruz. Ben bu ilçede devletin temsilcisi olarak bu husumetim  böyle güzel bir varış ile sonuçlandığı için,  doğru bir işe vesile olduğu için çok mutluyum, çok huzurluyum. İlçemizde polis ve jandarma bölgesi olarak 15 husumetli ailemiz bulunmakta. Bu husumetli ailelerimizi barıştırmak bizim boynumuzun borcu Peygamber Efendimizin (s.a.s) sünnetidir. Peygamber efendimizin ( s.a.s )  bu konuyla ilgili veda hutbesinde bizlere öğütleri var. Ben de sizlere onun 14 asır öncesinde Veda Hutbesinden barış ile ilgili efendimizin sözlerini bir kez daha aktarmak  hatırlatmak istiyorum” diyerek Veda Hutbesinin barışla ilgili bölümlerini okudu.

Kaymakam Güngör, barışa katkı sağlayan Başta Batman Valisi Ekrem Canalp olmak üzere, Belediye Başkanı Veysi Işık’a barış heyeti üyelerine, kanaat önderlerine, imamlara ve muhtarlara teşekkür etti.

Program sonunda yapılan olumlu görüşmeler sonucunda Sönmezsoy ve Durmaz aile fertleri el sıkışarak, Kuran-ı Kerimin altından geçerek husumete son verdi.

Kozluk Öğretmenevinde Sönmezsoy ve Durmaz aileleri ile bir araya gelen Kaymakam Güngör, iki ailenin barışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, aile fertlerine teşekkür etti.
Barışma törenine Kaymakam Ekrem Güngör, Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Hüda-Par İl Başkanı Davut Şahin, ilçe siyasi parti başkanları, kurum amirleri, kanaat önderleri, imamlar, muhtarlar, il dışından gelen misafirler ile Sönmezsoy ve Durmaz aileleri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.