ÖĞRENCİLER, AFRİKA’DA SU KUYUSU AÇTILAR

Demiryolu İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri görsel sanatlar dersinde yaptıkları resim, taş ve ahşap eserenler sergisinden elde edilen gelirle Afrika’nın Çad ülkesinde susuzluk çeken bir köye su kuyusu açtırdılar.

ÖĞRENCİLER, AFRİKA’DA SU KUYUSU AÇTILAR
Yayınlama: 16.05.2024
A+
A-

Demiryolu İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri Öğretmenleri İbrahim Temli koordinesinde görsel sanatlar dersinde yaptıkları resim, taş ve ahşap eserenleri sergisinden elde edilen gelirle Afrika’nın Çad ülkesinde susuzluk çeken bir köye su kuyusu açtırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret eden 4-A sınıfı öğrencisi Ayşe Su Temli ile sınıfı öğretmeni İbrahim Temli değerler eğitimi kapsamında susuzluğun yaşandığı Çad’ın bir köyünde açtırdıkları su kuyusu ile ilgili bilgi verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğrencilerin bu güzel davranışları için onları kutladı ve bu projeye rehberlik eden öğretmenlerine teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Bu çalışma, medeniyetimizin değerlerinin yaşatılması noktasında örnek bir davranıştır. Küçük bedenleri ama kocaman yürekleriyle öğrencilerimiz, akranlarına ve arkadaşlarına rol model oldular” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğrencilerle yaptığı görüşmede “Sizler, bu yaşta böyle büyük bir proje gerçekleştirdiğiniz için çok gururluyuz. Bu davranışınız hem arkadaşlarınıza hem de tüm topluma örnek olacak nitelikte. Sizler, gelecekte de bu duyarlılığı sürdürerek topluma faydalı bireyler olacaksınız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, projenin detaylarını dinlerken öğrencilerin nasıl plan yaptığını, sergiyi nasıl organize ettiklerini ve elde ettikleri geliri nasıl yönettiklerini büyük bir ilgiyle dinledi.

Eğitimin sadece akademik başarıların değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilincinin de önemini vurgulayan İl Müdürü Kurtaran “Sizlerin bu yaşta gösterdiğiniz duyarlılık, bizlere geleceğe dair büyük bir umut veriyor. Eğitim sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda kalplere dokunmaktır. Sizler bunu en güzel şekilde başardınız” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.