ODUNCU, BELEDİYENİN 3 MİLYARLIK BORCUNU SORDU

DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, Batman Belediyesi’nin kayyım döneminden 3 milyar 53 milyon 977 bin 75,91 TL borç kalmasını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya sordu.

ODUNCU, BELEDİYENİN 3 MİLYARLIK BORCUNU SORDU
Yayınlama: 21.04.2024
A+
A-

DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu önergesinde “Sayıştay’ın düzenli olarak her yıl, belediyelerle ile ilgili yapması gereken denetimler, Batman Belediyesi’ne neden yapılmamıştır? Batman Belediyesi’ne en son 2021 yılında denetim yapılmıştır.

Bakanlık olarak, Batman Belediyesinin sayıştay tarafından denetlenmesini sağlayıp, incelemeler sonucu hazırlanacak olan denetim raporunu kamuoyu ile paylaşacak mısınız? Bahsi geçen usulsüzlüklerle ilgili bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Batman Belediyesi bakanlığınızca kaç defa denetlenmiştir ve bu denetimlerde hangi sonuçlara ulaşılmıştır? Kayyım belediyelerin denetlenmemesine dair bakanlığınız tarafından verilen herhangi bir talimat var mıdır? 2022 yılında Batman Belediyesi’nin bir denetime tabi tutulmasının sebebi kayyımların yarattığı kamu zararı mıdır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.