MİNİK ÖĞRENCİLER 100 ÇAM FİDANI DİKTİ

Orman Haftası kapsamında yeni açılan Selahaddin Eyyubi Anaokulu bahçesinde ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılına İthafen 100 Fidan’ dikim etkinliği gerçekleştirildi.

MİNİK ÖĞRENCİLER 100 ÇAM FİDANI DİKTİ
Yayınlama: 01.04.2024
A+
A-

Selahaddin Eyyübi Anaokulu Bahçesinde gerçekleşen orman haftası fidanı dikme törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Yılmaz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Beşir Tileği, Şube Müdürü Mehmet Şirin Temiz, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasında okul öncesi eğitime verdikleri önemi ve bu alandaki çalışmaları anlatan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Eğitim sistemimizin en önemli basamaklarından biri olan okul öncesi eğitime, eğitimcilerimiz ve velilerimizle birlikte büyük önem veriyoruz. Bu dönemde çocuklarımız, sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimlerinin temellerini atarken, doğaya ve çevreye sevgi, saygı gibi değerler de kazanıyorlar. Bu nedenle, bu kritik dönemde çocuklarımızın en iyi şekilde desteklenmesi ve kaliteli bir eğitim alması bizim için büyük önem taşıyor” dedi.

Velilerin okul öncesi eğitimdeki rolüne de değinen Müdür Kurtaran “Okul öncesi eğitimde velilerimizin desteği çok önemlidir. Siz değerli velilerimizin desteği ile çocuklarımız, bu önemli dönemden en iyi şekilde yararlanabilirler ve geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyebilirler. Bugünkü etkinliğe göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka da bunun en güzel göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere teşekkürlerini sunan Müdür Kurtaran “Çocuklarımızın geleceği için birlikte çalışmaya devam edeceğimize inanıyorum. Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim hayatı diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmanın ardından orman haftası ağaç dikme töreni Selahaddin Eyyubi Anaokulu minik öğrencileri tarafından okunan orman şarkısı ve ardından Mehmet Emin Şimşek İlkokulu öğrencilerinin pandomin gösterisi ile devam etti.

Öğrencilerin gösterilerinin ardandan program Batman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman haftası etkinlikleri kapsamında temin edilen 100 çam fidanı Cumhuriyetimizin 100. Yılına İthafen Selahaddin Eyyubi Anaokulu bahçesinde toprağa dikilmesiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.