MESLEKİ EĞİTİM FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e mesleki ve teknik eğitimin konu edildiği ‘Geçmişten Günümüze Mesleki Eğitim Fotoğraf Sergisi’ İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından açıldı.

MESLEKİ EĞİTİM FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Yayınlama: 29.05.2024
A+
A-

Batman Petrol City AVM fuaye alanında 2 gün açık kalan “Geçmişten Günümüze Mesleki Eğitim Fotoğraf Sergisi”nin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri, mesleki eğitim veren okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  Bakanlığımız Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünün hazırladığı fotoğrafları kapsayan sergi 81 il içinden ilimizin de aralarında bulunduğu 11 ilde eş zamanlı düzenlendi. Serginin açılış kurdelesini öğretmen ve öğrencilerle birlikte kesen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, hayırlı olsun dileğinde bulundu. Kurdele kesiminin ardından 1800’lu yıllardan günümüze kadar uzanan zaman diliminin anlatıldığı sergi gezildi. Sergiyi 2 gün boyunca vatandaşlar ziyaret edilebilecek.

Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda düzenlenen ‘Geçmişten Günümüze Mesleki Eğitim Fotoğraf Sergisi’ açıldı. Sergi, Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar uzanan süreçte hayatın her alanında ve ülkemizin her idari yerleşim biriminde mesleki ve teknik eğitimin nasıl geliştiğini gözler önüne seriyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Sağlam Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi iş birliğiyle hazırlanan bu çalışma, ülkemizde mesleki ve teknik eğitimin geçmişten günümüze nasıl geliştiğine dair öğrencilere ve vatandaşlara kısa bir yolculuk sunmayı hedefleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.