GLUTENSİZ EKMEK FIRINI LANSMANI YAPILDI

Batman Belediyesi tarafından Çölyak Hastaları için yapılacak ‘Glutensiz Ekmek Fırını’ lansman programı gerçekleştirildi.

GLUTENSİZ EKMEK FIRINI LANSMANI YAPILDI
Yayınlama: 23.01.2024
68
A+
A-

Çamlıtepe Mahallesi’nde Çölyak hastalarına destek olmak amacıyla yapılacak Glutensiz Ekmek Fırını lansman programına Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, AK Parti Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan ve Çölyak Hastası olan aileler katıldı.

Lansman programında konuşan Milletvekili Nasıroğlu, sosyal belediyecilik anlamında güzel bir projenin daha hayata geçirildiğini söyledi.

Çölyak hastalarının yaşam kalitelerini artırmak amacıyla yapılacak olan glutensiz ekmek fırınını güzel ve anlamlı bulduklarını belirten Nasıroğlu “Glütensiz undan yapılan mamullerin üretilebileceği glütensiz ekmek fırını faaliyete girdiğinde hastalarımız yıllardır özlemini çektiği glütensiz ekmek ihtiyaçlarını bu tesisten karşılayabilecek. Birçok gıdayı tatmamış olan çölyak hastası vatandaşlarımız için glütensiz undan yapılan mamullerin üretilebileceği glütensiz ekmek fırınımız şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.