GENÇ NİDA HAFIZLIK YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ YAPILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ‘Meslekî Yarışmalar’ kapsamında ‘Genç Nida Hafızlık Yarışması’ bölge finali ilimizin ev sahipliğinde yapıldı.   

GENÇ NİDA HAFIZLIK YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ YAPILDI
Yayınlama: 06.05.2024
A+
A-

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Millî Eğitim genel amaçları ve Anadolu İmam Hatip okullarının kuruluş misyonu çerçevesinde, okullarda öğrenim gören öğrencilerin ilgi istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesini sağlamak, kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Meslekî Yarışmalar’ kapsamında ‘Hafızlık Yarışması’ bölge finali ilimizin ev sahipliğinde gerçekleşti.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda ilimizle birlikte Diyarbakır, Mardin, Siirt, Hakkâri, Şırnak, Van, Bitlis illerinin katıldığı Genç Nida Hafızlık Yarışması il finali programına, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Beşir Tileği, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Tahir Pekim, Din eğitiminden sorumlu Şube Müdürleri Hacı Aslan, Edip Altun, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Koordinatörü Hüseyin Kazan’ın açış konuşmasıyla başlayan hafızlık yarışmaları bölge finallerinin ilk bölümünde ortaokullar ikinci bölümünde ise liseler yarıştı.

‘Genç Nida Hafızlık Yarışması’ yarışmaları bölge finali ödül töreni ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Programda ayrıca Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi Müzik Sınıfı öğrencileri öğretmenleri yönetiminde ilahiler okudular.

Genç Nida Hafızlık Yarışması Bölge Finali Ortaokul Kademesinde; Bitlis Tatvan Sultan Alpaslan İHO öğrencisi Hafsa Meryem Oktay birinci, Diyarbakır Milli Eğitim Vakfı İHO öğrencisi Sati Tura ikinci ve Siirt Ebuvefa İHO öğrencisi Eslem AL-KHATEB üçüncü oldu.

Bölge Finali Lise Kademesinde Diyarbakır Şehit Halit Gülser Kız AİHL öğrencisi Aya Muhammed birinci, Siirt Abdulhakim Ayten AİHL öğrencisi Perihan Seven ikinci ve Mardin Artuklu Şakir Nuhoğlu Kız AİHL öğrencisi Senanur Kaynak, üçüncü oldu.

Genç Nida Hafızlık Yarışması Bölge Finalinde birini olan öğrenciler bölgemizi Türkiye finalinde temsil edecekler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.