DENEYAP ATÖLYELERİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da büyük bir başarıya imza atan Deneyap Atölyelerinin bu yılki, başvuruları da başladı.

DENEYAP ATÖLYELERİ BAŞVURULARI BAŞLADI
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

Batman’da Deneyap Teknoloji Atölyelerininyeni yıldızlarını aradığını belirten, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, bugüne kadar 81 İlde 139 Deneyap Teknoloji Atölyesinin gençlerin hizmetinde olduğunu söyledi.

Başarılı olan öğrencilerin 36 ay boyunca 11 farklı ücretsiz Teknoloji Eğitimi aldıklarını belirten İl Müdürü Özperk “Bütün gençlerimize çağrımızdır. Milli Teknoloji Hamlesinin dip dalgasını oluşturmaya aday gençler için başvurular 7 Şubat’ta başladı. Yeni öğrencilerini bekleyen Deneyap Teknoloji Atölyeleri için son başvuru tarihi ise 25 Şubat 2024.Deneyap Teknoloji Atölyelerine 2023-2024 eğitim öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacak. Öğrenci Seçme Sınavı için başvurular ise www.deneyap.org ve www.t3kys.com adresinden yapılabilecek. Adaylar başvuru sürecini Kurumsal Yönetim Sistemi (t3kys.com) üzerinden takip edebilecek” dedi.

“EĞİTİMLER 36 AY SÜRECEK”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “11 farklı program başlığında 36 ay süren bu eğitimler öğrencilere tamamen ücretsiz olarak sunulurken, öğrencilerin Deneyap Teknoloji Atölyelerine katılabilmesi için aşamaları başarıyla tamamlamaları gerekiyor. Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim alan öğrenciler teknoloji alanında almış oldukları eğitimleri, bilgi ve tecrübeleri kullanarak her eğitim sonunda proje şenliklerine katılıyor.

Bu şenliklerde öğrenciler özgüven kazanarak takımlarını kurup mentorleri eşliğinde ulusal ve uluslararası olmak üzere TEKNOFEST gibi yarışmalara hazırlanıyor. Bütün gençlerimizin başvuru yapmalarını istiyoruz. “Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye Hedefinde” Geleceğin Teknoloji Yıldızı sizler olabilirsiniz. Batman’daki başvuruları Petrolkent Gençlik Merkezimizde veya www.deneyap.org adresinden yapılabilir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.