ESNAFIN SORUNLARI DİNLENECEK

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

ESNAFIN SORUNLARI DİNLENECEK
Yayınlama: 23.01.2024
52
A+
A-

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’ın başkanlığında ‘Büyük Esnaf Buluşması’ yaparak esnafların sorun ve taleplerini dinleyecek.

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi’nin girişimleriyle ilimizde bulunan esnaflar, vali, belediye başkan vekilleri, kurum müdürleri ve belediye birim müdürlerine sorunlarını iletmek, istek ve taleplerini söylemeleri ve çok daha güzel bir Batman oluşturmak için buluşturacak.

Geçtiğimiz günlerde vali yardımcıları Murtaza Ersöz ve Şükrü Alperen Göktaş başkanlığında valilik toplantı salonunda Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimi, sektör temsilcisi ve çeşitli iş dernekleri başkanlarının katılımıyla sorunların tespiti ve büyük esnaf buluşması için yol haritası çizilerek, hazırlıkların yapılması için ön çalışma gerçekleştirildi.

Vali yardımcılarının yapılacak esnaf buluşmasının önemi ve faydasından bahsetmesinin ardından Batman’ın sorunlarıyla ilgili kısa bir konuşma yapan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batman esnafının ve ilimizin öncelikli sorunlarından olan 25 maddelik bir sunum da bulundu. Başkan Çiftçi aynı zaman da ilimizin genel sorunlarından olan hırsızlık ve madde bağımlılığı ile ilgili de bir çalışma planı ve program taslağı sundu.

Başkan Çiftçi “İlimizin ve esnafımızın tespit ettiğimiz birçok sorunu vardır. Bu gelişmeler sonucun da Sayın Valimiz Ekrem Canalp ile görüşerek Büyük Esnaf Buluşması programı yapmak istediğimizi ve bu programın hem esnafımıza ve hem de ilimize çok büyük katkı sunacağını belirttik. Valimiz bu fikrimizi çok değerli buldu ve gerekli girişimleri yapmamızı söyleyerek Sayın Vali Yardımcılarımız ile bir ön toplantı ve çalışma yapmamızı istedi. Değerli Vali Yardımcılarımızın da girişim ve katkıları sonucunda ön toplantı ve çalışmamızı yapma fırsatını bulduk. Esnafımızın ve ilimizin tespit ettiğimiz sorunlarını, taleplerini ve bazı çözüm önerilerimizi maddeler halinde raporlayarak sunumumuzu yaptık.

Otopark sorunu, elektrik kesintilerine hızlı müdahale, üretim yapan firmalara yer tahsis edilmesi, artan hırsızlık ve madde bağımlılığına karşı bazı öneriler de bulunduk. Bunların dışında PTT’nin kargoda ki aksaklıkları, ilimizden farklı şehirlere uçak seferlerinin başlaması ve mevcut seferlerin arttırılması, sigorta primi desteği, faizsiz kredi ve hibelerin verilmesi gerektiği gibi önemli hususlardan oluşan taleplerimizi de tekrar dile getirdik. Toplantıya katılan tüm sektör temsilcilerine tek tek söz hakkı vererek, sorun ve isteklerini not aldık. İlerleyen zamanlar da Necat Nasıroğlu Külliyesi’nde Valimizi Ekrem Canalp’ın katılımıyla Büyük Esnaf Buluşması ile Batmanımızı ileri bir seviyeye götüreceğimizi düşünüyorum. Programımız şimdiden hayırlara vesile olsun. İlimiz ve esnafımız için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.