ÇİFTÇİ “RADYOLAR DESTEKLENMELİDİR”

Batman Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği Başkanı Yüksel Çiftçi, Dünya Radyo Gününü vesilesiyle tüm radyocuların günü kutladı.

ÇİFTÇİ “RADYOLAR DESTEKLENMELİDİR”
Yayınlama: 12.02.2024
11
A+
A-

Batman Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği Başkanı Yüksel Çiftçi, 13 Şubat 2011 tarihinden beri kutlanan Dünya Radyo Günü’me ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Dernek Başkanı Çiftçi “Sosyal medya ne kadar yaygınlaşırsa yaygınlaşsın, teknoloji ne kadar hızlı bir şekilde ilerlese ilerlesin, ister insan kaynaklı afetler, ister doğal afetlerin meydana geldiği durum ve zamanlarda, daima radyolar ön plana çıkmış, vatandaşların bilgi ve haber almanın yegane kaynağı olmuştur radyolar. Doğal afetlerin yaşandığı süreçte, evlerine giremeyen, dışarıda veya araçlarında kalmak zorunda kalan vatandaşlar ancak radyo yayınlarıyla yaşanan felaketin ayrıntılarını öğrenebiliyor, uyarı ve duyurulardan radyolarda yapılan yayınlar sayesinde haberdar olabiliyorlar” diye konuştu.

Radyoların önemli bir kitle iletişim aracı olduğuna dikkat çeken Dernek Başkanı Çiftçi “BM’ye bağlı ITU-Uluslararası Telekomikasyon Birliği verilerine göre dünyada konutların yüzde 80’inden fazlasında radyo alıcısı bulunmaktadır.  En yaygın ve en rahat ulaşılabilen kitle aracı radyolardır. İnsanlar dinlenirken, araç kullanırken, seyahat ederken, bir şeyler yiyip içerken hatta işlerini yaparken rahat bir şekilde radyo dinleyebiliyorlar.”dedi.

“RADYOLAR DESTEKLENMELİ”

Yerel yönetim, idarece ve esnafların radyoları göz ardı etmemesi gerekliliğini vurgulayan Dernek Başkanı Çiftçi “Reklam bilincine sahip, Batman esafının, kesintisiz radyo yayıncılığının sürdürülebilmesi için Batman’da yayın yapan radyolara sahip çıkmalı ve destek sunmalıdır.”ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.