ÇİFTÇİ “BU ACILARI İÇİMİZE ATARAK SEFERBER OLDUK”

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlere ilişkin mesaj yayımladı.

ÇİFTÇİ “BU ACILARI İÇİMİZE ATARAK SEFERBER OLDUK”
Yayınlama: 06.02.2024
17
A+
A-

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizin büyük bir deprem felaketiyle sarsıldığını belirten Başkan Mehmet Sıddık Çiftçi, “Asrın felaketinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, yitirdiğimiz canların acısını hala yüreklerimizde hissetmekteyiz. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla yaşanan iki büyük deprem, asrın en büyük depremi olarak kayıtlara geçti. Bu felakette milyonlarca vatandaşımız doğrudan etkilendi, 53 bin 537 vatandaşımız hayatını kaybetti, 107 bin 213 vatandaşımız da yaralandı.

Ülke olarak çok büyük acılar çektik ve bu acıları içimize atarak seferber olduk. Kimin elinden ne geldiyse, tüm ülke insanı adeta seferber oldu. Deprem yaralarını sarmaya çalıştı. Bizler de Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak yaraları sarmak için yönetimimiz ve esnaflarımızla beraber elimizden ne geldiyse yapmaya çalıştık. 6 Şubat’ın 1. yılında depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Her birinin mekanları cennet olsun. Rabbim ders ve ibret almayı, tedbiri elden bırakmamayı nasip etsin ve bir daha böylesi felaketlerle bizleri sınamasın” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.