BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bilgilendirme-Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Yayınlama: 22.01.2024
8
A+
A-

Milli Eğitim Müdürlüğü idari katta bulunan toplantı odasında gerçekleşen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa Çakan, özel eğitim meslek okulu müdürü, özel eğitim anaokulları ile özel eğitim uygulama okulları müdürleri katıldı.

RAM Müdürü Mustafa Çakan rehberlik araştırma merkezi çalışmaları hakkında yaptığı sunumla başlayan toplantıda 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönem bilgilendirme ve değerlendirme ile ikinci dönem yapılacak çalışmalar ele alındı.

Toplantıda ayrıca özel gereksinimli bireylere yönelik hazırlanan il eylem planı kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, özel gereksinimli bireylerin eğitim süreçlerinde ailelerin rolünün önemine dikkat çekti. Müdür Kurtaran, özel gereksinimli bireylerin toplum için özel bir yere sahip olduğunu ve bu öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının özel olarak dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Toplantıda ayrıca Müdür Kurtaran, özel gereksinimli bireylerin eğitimine yönelik özverili çalışmalarından dolayı okul müdürlerine teşekkür edip, bu öğrencilerin farklılıklarının dikkate alınarak, yaşadıkları çevrede bütünleştirilmiş ortamlarda eşitlik temelinde, ayrımcılık yapılmaksızın hayat boyu eğitim imkanlarından yararlandırılması gerektiğini vurguladı.

Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin ilgi, istek, gelişim özellikleri ve eğitim ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirilmesinin önemine değinen Müdür Kurtaran, özel gereksinimli öğrencilerin ailelerinin de eğitim sürecine aktif olarak dahil edilmesi gerektiğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.