BELEDİYE’DEN EYLEM YAPAN VATANDAŞA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Batman Belediyesi, sabah saatlerinde belediye hizmet binası önüne gelerek üzerine benzin döken ve intihar girişiminde bulunan şahısla ilgili kamuoyu açıklaması yaptı.

BELEDİYE’DEN EYLEM YAPAN VATANDAŞA İLİŞKİN AÇIKLAMA
Yayınlama: 02.05.2024
A+
A-

Batman Belediyesi açıklamada “M.Ş.B adlı yurttaş evinin onarımı talebiyle belediyeye gelerek eş başkanımız ile görüşmüş ve talebini dile getirmiştir. Yapılan incelemede şahsın aynı gerekçe ile 2020 tarihinde başvuruda bulunduğu talebinin uygun görülerek evine 90 bin TL harcanarak tadilat işlemlerinin tamamlandığı ancak şahsın evine taşınmaması üzerine evin kapı ve pencerelerinin çalındığı belirlenmiştir.

Yurttaşın aynı gerekçelerle 2022 yılında yeniden başvuruda bulunduğu ekipler tarafından yapılan incelemede tespit raporu çıkarıldığı ve 1 yıllık kira yardımında bulunulduğu tespit edilmiştir. 2 yıllık süreden sonra aynı şahıs aynı gerekçe ile yeniden başvuruda bulunmuş, kendisine durum aktarıldığı halde elindeki yanıcı madde ile eylem yapma girişiminde bulunmuştur. Ekiplerimizin zamanında müdahalesi ile vatandaş kontrol altın alınmış, emniyet güçlerine teslim edilmiştir” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.