BATÜ’DE ‘ENERJİ VE PARADİGMALAR’ PANELİ DÜZENLENDİ

Sürdürülebilir enerji alanındaki son gelişmeleri ve gelecek paradigmaların takipçisi olan Batman Üniversitesi ev sahipliğinde ‘Sürdürülebilir Enerji ve Paradigmalar’ adlı panel gerçekleşti.

BATÜ’DE ‘ENERJİ VE PARADİGMALAR’ PANELİ DÜZENLENDİ
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Batı Raman Kampüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen panele Kanada Waterloo Üniversitesi Onursal Başkanı Prof. Dr. Feridun Hamdullahpur, ABD Nevada Üniversitesi emekli Prof. Dr. Yunus Çengel, Kanada Ontario Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kürsüsü bulunan Prof. Dr. İbrahim Dinçer, konuşmacı olarak katıldı.

Programa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, EKOM Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, sürdürülebilir enerjinin önemini vurgulayarak, üniversitenin bu alandaki çalışmalarına destek verdiğini bu hususta üniversitede böylesine değerli profesörleri ağırlamanın memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Üniversite EKOM Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür’ün konuşmaları ile devam etti. Sonrasında; Kanada Waterloo Üniversitesi Onursal Başkanı Prof. Dr. Feridun Hamdullahpur ‘Enerji Ve Çevre Çözümlemelerinden Mühendislik Eğitiminin Rolü’ konusunda verdiği bilgilerle, ABD Nevada Üniversitesi emekli Prof. Dr. Yunus Çengel ‘Sürdürülebilir Bir Enerji Geleceği’ konusunda verdiği bilgilerle, Kanada Ontario Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesinde kürsüsü bulunan Prof. Dr. İbrahim Dinçer ‘Hidrojen Çağı ve Sürdürülebilir Gelişme Boyutları’ konusunda verdiği bilgilerle salonun ilgisini üzerine çekti.

Açılış konuşmalarının ardından panel ile devam eden programda ‘Enerji, Çevre, Eğitim Ve Sanayi Dörtgeni: Beklentiler Ve Neler Yapılmalı?’ adlı panel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul moderatörlüğünde, üç değerli profesörün katılımıyla gerçekleşti. Panelde konuklar salondan gelen soruları yanıtlayarak salondaki konukların olayla ilgili daha detaylı bilgiler edinmelerini sağladı.

Program Rektör Yardımcısı Ertuğrul’un, Prof. Dr. İbrahim Dinçer’e, Üniversite Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akbaş’ın, Prof. Dr. Yunus Çengel’e, Üniversite EKOM Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür’ün, Prof. Dr. Feridun Hamdullahpur’a hediyelerini takdim etmelerinin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.