BAŞKAN ÇİFTÇİ “GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ”

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Türkiye’den ve Irak’tan iş insanlarının katıldığı ‘Türkiye-Irak İş Forumu’ Batman’da düzenlenmesinin güzel bir başlangıç olduğunu vurguladı.

BAŞKAN ÇİFTÇİ “GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ”
Yayınlama: 27.12.2023
32
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, DİKA’nın desteklediği Valilik koordinasyonunda, Batmanlı yatırımcılar ile Erbil, Duhok, Zaho ve Süleymaniye kentlerinden gelen iş insanlarının bir araya geldiği iş forumu, Necat Nasıroğlu Külliyesi Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.Daha sonrasında Leyla Nasıroğlu Gençlik Merkezi ve Kütüphanesi’nde ikili ticari görüşmeler yapıldı.Ana gündem maddesi taraflar arası ticaretin geliştirilmesi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batman’da yapılan iş formunun istişareler, tanışmalar, ikili ticari görüşmeler ve iş gezileri açısından iyi bir başlangıç ve girişim olduğunu vurgulayarak gelecekte ticari anlamda güzel iş birliklerinin olacağını inandığını söyledi.

Başkan Çiftçi “Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak iş formuna katılım sağlayan ilimizin esnaf ve tüccarlarını çok heyecanlı ve gayretli gördüm. Yapılan girişimlerin, istişarelerin, tanışmaların, ikili ticari görüşmelerin yanı sıra üretim veya ihracat yapmak için yapılan girişimler bizleri de fazlasıyla  mutlu etti ve bu tür programların daha fazla yapılması gerektiğini görmüş olduk. Bu konuda paydaşlarla irtibat halinde olarak bu çalışmaların devam etmesi, sonuca ulaşarak iş birliklerin oluşması için elimizden geleni yapacağız. BESO olarak BATSO ile iş birliği içerisinde devlet kurumlarını da harekete geçirerek Irak ile ticaret hacmimizi daha fazla geliştirerek ileriye taşımamız gerekmektedir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.