“2 YIL SONRA ATÖLYE SAYISI 150 OLACAK”

Batman’da TÜPRAŞ’ın katkılarıyla iki okulda yapımı tamamlanan tasarım ve beceri atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi.

“2 YIL SONRA ATÖLYE SAYISI 150 OLACAK”
Yayınlama: 05.06.2024
A+
A-

TÜPRAŞ ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle Enerjimiz Geleceğe: Kodluyorum, Modelliyorum, Üretiyorum Projesi kapsamında Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu ile TOKİ Dumlupınar Ortaokulunda yapılan tasarım ve beceri atölyelerinin açılışı için tören düzenlendi.

“ŞUANA KADAR 50 ATÖLYE AÇILDI”

Törende konuşan Batman Valisi Ekrem Canalp, kentte 2024 yılı itibariyle 50 tasarım ve beceri atölyesi kurulduğunu, 2025 ve 2026 yıllarında da yine 50’şer tasarım ve beceri atölyesi kurulacağını söyledi. 3 yılda toplam 150 tasarım ve beceri atölyesinin öğrencilere hizmet vereceğini aktaran Vali Canalp, “2 yıl içerisinde teknolojiye olan yatırımlarımız, çabamız, gayretimizin neticesi TÜBİTAK tarafından yapılan bölge finallerinde kendini gösterdi. 8 ilin içerisinde Batman en fazla birincilik alan 17 birincilikten 7’sini alan il oldu. En fazla ikincilik ve üçüncülüğü de alan yine Batman oldu. Biz devlet olarak 150 tasarım ve beceri atölyesi açıyoruz. Ama TÜPRAŞ’ın da bu projeye yapmış olduğu katkı çok değerli” dedi.

PROJEYE TÜPRAŞ DESTEK VERDİ

TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Çiler Şengelir Teber de projeyi ilk olarak 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirdiklerini aktardı. Teber, projenin amacının ortaokul 7 ve 8. sınıfta okuyan öğrencilerin bilim, teknoloji ve inavosyon ile desteklenmesi, tasarım becerilerinin geliştirilmesi olduğunu kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.