ÖĞRENCİLERDEN YERLİ MALI SERGİSİ

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından yerli malı haftası kapsamında düzenlenen ‘Kültürel Zenginliğimizin Işığında Dilimiz’ temalı sergiye katıldı.

ÖĞRENCİLERDEN YERLİ MALI SERGİSİ
Yayınlama: 22.12.2023
Düzenleme: 24.12.2023 00:44
25
A+
A-

Zübeyde Hanım Anaokulunda 81 il 7 bölgenin kendine has yöresel ürünlerinin sergilendiği ‘Kültürel Zenginliğimizin Işığında Dilimiz’ yerli malı haftası etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini minik öğrencilerle birlikte kesen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, 7 bölgenin ürünlerinin tanıtıldığı standları tek tek gezerek öğretmen ve öğrencilerden sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.

Serginin renkli ve anlamlı atmosferinde konuşma yapan Müdür Kurtaran “Bugün burada, Zübeyde Hanım Anaokulu’nun düzenlediği bu değerli sergi vesilesiyle, Türkiye’nin kültürel zenginliğini ve dilimizin güzelliğini kutluyoruz. Sergilenen her eser, yöresel mirasımızın ve dilimizin zenginliğinin bir yansıması. Bu tür etkinlikler, genç nesillere kültürümüzü aktarmanın ve onlarda yerel değerlere karşı bilinç ve saygı uyandırmanın en güzel yollarından biri. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese, özellikle de minik öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

7 Bölge için ayrı ayrı oluşturulan stantların başında o bölge insanının yöresel kıyafetlerini giyen minik öğrenciler öğretmenleriyle birlikte bölgeleri ve illerini tanıttı. Yöresel lezzetler, el sanatları ürünler, doğal güzellikler ve gündelik hayatta kullanılan tarihi eşyaların yanı sıra ‘Kültürel Zenginliğimizin Işığında Dilimiz’ teması ile Türkçenin zenginliği ve yöresel lehçelerin de konu edildiği etkinlikte Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri de canlı müzik dinletisi yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.