YÖRESEL ÜRÜNLERİNDE SATIŞLAR DEVAM EDİYOR

Kozluk’ta yetişen meşhur yöresel ürünleri ile ilgili olarak Kaymakam Ekrem Güngör’ün başlattığı proje kapsamında ‘Kozluk’un Meşhur Lezzetleri’ sloganıyla proje çalışmalarına başlanıldı. Bu kapsamda yöresel ürünlerin satıldığı satış ofisinde satışların devam ettiği belirtildi.

YÖRESEL ÜRÜNLERİNDE SATIŞLAR DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Konu ile ilgili Kaymakam Ekrem Güngör “Bölgemizin coğrafi yapısına uygun olarak yetişen ve ünü Türkiye’ye yayılan tatları, renkleri, kokusu, doğallığı ve kalitesiyle diğer ürünlerden ayrılan tüm ürünlerimiz için reklam, tanıtım ve satış faaliyetlerine başladık. Amacımız üreticilerimizi çiftçimizi ve kadın emeğini desteklemek ve emeklerinin karşılığını tam olarak almalarını sağlamak ve bu güzel ürünlerin üretim ve satış alanlarını genişletmektir” denildi.

“ÜRÜNLER İÇİN COĞRAFİ İŞARET VE MARKA TESCİLİ BAŞVURULAR YAPILDI”

Kaymakam Ekrem Güngör “Bu kapsamda halkımızın geçim kaynağı bu güzel ürünlerimiz ile ilgili markalaşma çalışmalarına başladık. İlgili ürünler için Coğrafi İşaret ve Marka Tescili başvurularımızı yaptık. Bu kapsamda da ürünlere özgü sloganlar oluşturuldu ve marka tescili alınmasından sonra ise gerekirse coğrafi işaret alınması ile ilgili de gerekli mercilere resmî müracaatları yapacağız. Aynı zamanda tanıtım yapılması ve üreticilerimizi desteklemek amacıyla da tüm ürünlerimizle ilgili olarak resmi logo tasarlanıp ambalaj örneği de oluşturulmuştur. Bunun yanında kısa tanıtım videoları da yapıldı. Tüm bunların sergilenmesi ve satılması için de satış ofisi oluşturulmuştur. Aile Destek Merkezi, Kadın Kooperatifi ve Halk Eğitim Merkezimizde üretilen başta kadın üreticilerimizin tüm el sanatları ürünleri ve ilçemizin yöresel ürünleri bu merkezde sergilenip satılıyor. Tüm hemşerilerimizi satış merkezimize davet ediyoruz. Tüm projelerimize her zaman destek veren başta Valimiz Sn. Ekrem Canalp olmak üzere, İl Özel İdaremize, Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezimize, Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüğümüze, Dicle Kalkınma Ajansına ve Kozluk Belediyemize teşekkür ederiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.