YENİDEN REFAH PARTİSİ, İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE SEÇİME KENDİ ADAYLARIYLA GİRECEK

Yeniden Refah Partisi, İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçime kendi adaylarıyla girecek. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin ittifak kararını 5 maddeyle açıkladı.

YENİDEN REFAH PARTİSİ, İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE SEÇİME KENDİ ADAYLARIYLA GİRECEK
Yayınlama: 03.02.2024
18
A+
A-

Yeniden Refah Partisi, ittifak kararını açıkladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçime kendi adaylarıyla gireceklerini duyurdu. 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak kapılarını kapatan Erbakan, “Milletimiz ve teşkilatımız ittifak yapmamızı istemiyor” dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İTTİFAK KARARINI AÇIKLADI

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla seçime girmeyeceklerini açıkladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, “Müzakere sürecinde karşımızda 5 sebep çıktı” diye konuştu. Erbakan, partisinin ittifak kararını 5 maddeyle açıkladı.

Fatih Erbakan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde mutabakat metnimizi ortaya koyarak temel prensiplerimizden ödün vermeden Cumhur İttifakı’nın içinde yer aldık. Cumhurbaşkanlığı adaylığımızı o dönemde açıklamamıza rağmen Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan lehine cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildik. Tamamen milletimizin hayrına olacak mutabakat metnimizi ortaya koyduk. Bunun dışında hiçbir talep ve beklenti içinde olmadık. Bu mutabakat metnimiz sayesinde de ilkelerimizin arkasında durduğumuzu ortaya koymuş olduk. Ancak aradan geçen 8-9 ay sonrasında üzülerek ifade ediyoruz ki 14 Mayıs Seçimi için mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır. Hatta tam tersine, mutabakat metnini tersine icra edilmiştir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.