VERGİ ADALETİ EYLEMİ SÜRÜYOR

SES Batman Şubesi ve Batman Tabip Odası, Cudi Aile Sağlık Merkezi’nde ‘Vergide Adalet İstiyoruz’ sloganıyla 17. hafta eylemlerini gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Aile Hekimi Dr. Veysi Ayhan okudu.

VERGİ ADALETİ EYLEMİ SÜRÜYOR
Yayınlama: 04.07.2024
A+
A-

Dr. Ayhan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in vergide adaleti sağlama vaadinde bulunmasına rağmen, yeni vergi düzenlemelerinin dar gelirli vatandaşları ve çalışanları hedef aldığını belirtti.  TUİK verilerine göre yıllık enflasyon %71, açlık sınırı 18.979 TL ve asgari ücret 17.002 TL olarak açıklandı. Hükümetin yeni ek vergilerle gelir elde etme çabasının, asgari ücretin yeterli olduğu yönündeki açıklamalarla çeliştiği ifade edildi.

VERGİ KESİNTİLERİ ADALETSİZ

Açıklamada, yüksek vergi kesintilerinin adaletsiz olduğu ve bu duruma itiraz edildiği belirtildi. Özel hastanelerin %10, şehir hastanelerinin ise sıfır vergi verdiği, ancak burada çalışan sağlık personelinden %35 vergi kesildiği vurgulandı. Eylemlerinin her Çarşamba devam edeceğini belirten Dr. Ayhan, halkın sağlık hakkı ve sağlık çalışanlarının hakları için mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.