VALİ CANALP’TAN BATMAN MARKASINA DESTEK

Dünya genelinde bulunan ünlü marklara ürün tedariki yapan Batmanlı tekstilciler, fason üretici olmaktan kurtularak tarihi Hasankeyf ilçesinin ismi olan ‘Kifa’ markasını kurdular.

VALİ CANALP’TAN BATMAN MARKASINA DESTEK
Yayınlama: 01.05.2024
A+
A-

Batman giyim markasını oluşturan tekstilciler ve MÜSİAD Batman Şube Başkanı İrfan Özdemir, Batman Valisi Ekrem Canalp’ı ziyaret ederek, kurmuş oldukları marka hakkında bilgi verdiler.

Görüşmede markalaşma konusunda gelinen aşamayı anlatan Kifa Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Ekinci “Bizler şehrimizin, uzun yıllardır tekstil sektöründe üretim yapan firmalarıyız.  Tekstil sektörünün tüm kategorilerinde; alt giyim grubu, üst giyim grubu, iç giyim grubu olan kadın, erkek ve çocuk giyiminin kesim, dikim, ütü paket, yıkama, nakış, baskı işleri yapan üreticileriyiz.

Uzun bir dönemdir şehrimizde bir marka çalışması tartışması yapılmaktaydı. Yapılan tartışmalar neticesinde şehrimizde üretim yapan 14 firma bir araya gelerek Kifa Giyim San. Ve Tic. A.Ş kuruldu” dedi.

Kifa markasıyla; üreticilerin üretimden gelen gücünü şehrin dinamikleri ile beraber satış ve pazarlama ile bir araya getirmek olduğunu ifade eden Ekinci “Amacımız sektörümüzün kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak, fason üretiminin üretici üzerindeki etkisini azaltmak, yerli üretimin yerli satışla birleşmesini sağlamak, sektörümüzde yabancı markaların etkisini azaltmak, yerli ürünlerin satışını yaparak bu katma değeri şehrimizde tutmak,  şehrimizdeki istihdamı arttırıp güçlü bir şekilde ayakta kalmasını sağlamak ve şehrimizdeki küçük marka çalışmalarına ön ayak olmak, cesaret ve güven vermektir” dedi.

Makamında Başkan Özdemir ve heyeti ağırlayan Vali Canalp, şehrimizde on dört firmanın bir araya gelmesi ile kurulan Batman markası Kifa Giyim firması ortaklarını girişimlerinden dolayı tebrik ederek, kendilerine her türlü desteği sunacaklarını ifade etti.

Yapılan çalışmanın çok değerli olduğunu ifade eden Vali Canalp, markalaşmanın şehrin tekstil sektörüne yeni bir vizyon getireceğini belirterek markalaşma ile beraber tekstil sektörünün daha güçlü bir şekilde ayakta kalabileceğini vurguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.