VALİ CANALP “TÜM HEKİMLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, 14 Mart Tıp Bayramı mesajı yayımladı.

VALİ CANALP “TÜM HEKİMLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”
Yayınlama: 14.03.2024
9
A+
A-

Dünyadaki en saygın ve kadim mesleklerden biri olan hekimlik, toplumumuzda da her zaman önemli bir yere sahip olmuştur diyen Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Uzun yıllar süren eğitimler ve harcanan yoğun emekler sonucunda yetişen hekimlerimiz, sağlık alanında yürüttüğümüz mücadelenin her zaman en ön safta yer alan kahramanlarıdır.

Bugün sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, ilimizde vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi ve sağlık personelimizin daha iyi imkânlarla çalışabilmesi için yeni yatırımlar hızla yürütüyoruz. Gururla ifade edebiliriz ki uluslararası ölçekte modern tıbbi araç ve gereçlerle donatılmış gerek kamu gerekse özel hastanelerimizle, iyi yetişmiş seçkin hekimleri ve sağlık çalışanlarıyla, vatandaşlarımıza çağdaş sağlık hizmeti verme yolunda İlimiz önemli bir potansiyele sahiptir.

Vatandaşlarımızın daha iyi bir sağlık hizmeti alabilmesi için sağlık alanındaki yatırımlarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. Modern tıbbi araç ve gereçlerle donatılmış Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yan ısıra halen devam etmekte olan 720 Yataklı Devlet Hastanesi, Onkoloji Teşhis Tanı Merkezi, Aile Sağlık Merkezleri gibi yatırımlarımız tamamlandığında Batmanımız sağlık alanında bölgenin önemli bir merkezi haline gelecek, gücüne güç katacaktır.  Bu vesile ile başarılı çalışmalarından dolayı tüm sağlık çalışanlarımıza ve bu sağlık yatırımlarının Batman’a kazandırılmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Elbette sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulmasında bu tür tesislerin varlığı büyük önem taşısa da asıl başarıyı getiren ve övgüyü hak eden hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın özverili, sabırlı ve hoşgörülü bir şekilde gece gündüz demeden çalışarak üstlendikleri görevi hakkıyla yerine getirme çabasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; insan hayatını her şeyin üstünde tutan, zorluklara aldırmadan fedakârca vatandaşlarımıza kaliteli ve etkin sağlık hizmeti sunan, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.