VALİ CANALP “KANDİLLER, İNANANLAR ADINA EŞSİZ BİR FIRSATTIR”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Regaip Kandili mesajı yayımladı.

VALİ CANALP “KANDİLLER, İNANANLAR ADINA EŞSİZ BİR FIRSATTIR”
Yayınlama: 10.01.2024
16
A+
A-

Yüce Allah’ın rahmetinin üzerimize manevi bir sağanak gibi yağdığı, lütuf ve kereminin bizleri kuşattığı, bereket ve maneviyat mevsimi olarak nitelendirdiğimiz mübarek üç ayların manevi ikliminin ilk esintisi Regaip Kandil’ini idrak etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz diyen Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Unutulmamalıdır ki bu ayların içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsattır. Regaip Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir.

Bu gece, yapılan duaların Yüce Mevla’ya sunulduğu ve onun rahmetinden af ve mağfiret dilenildiği, barış ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği bir müjde gecesidir.

Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsat olan bu mübarek gecede ve üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde yararlanmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Batmanlı hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.