VALİ CANALP “KADINLAR, AİLE VE TOPLUM YAPIMIZIN DİREĞİDİR”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

VALİ CANALP “KADINLAR, AİLE VE TOPLUM YAPIMIZIN DİREĞİDİR”
Yayınlama: 07.03.2024
17
A+
A-

İnsanlığa, sevgi, emek ve fedakarlıklarıyla umut olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum diyen Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Aile ve toplum yapımızın direği olan kadınlarımız; tarihimiz boyunca hayatın her alanında en ön saflarda yer almış ve bugün de mücadeleleri ve başarılarıyla örnek olmaya devam etmekteler. Kadınlarımızın; eğitimden sanata, ekonomiden siyasete tüm alanlarda daha fazla varlık göstermeleriyle gurur duyuyoruz.

Kadına yönelik şiddet bir insanlık suçudur. Kadınlarımızın toplumsal hayatta karşı karşıya kaldıkları sorunları çözmek için birçok hukuki ve idari reformu düzenlemeyi hayata geçirdik. Kadını hayatın her alanında hak ettiği konuma çıkartacak tedbirleri aldık, imkânları sağladık.

Bundan sonra da başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; toplum ve ülke olarak hak ettiğimiz etkin ve saygın konumu kazanmamızda emeği, alın teri, katkısı ve duası bulunan, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.