UÇAR “SASON’U İSTİHDAM VE TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Saadet Partisi Sason Belediye Başkan Adayı Cuma Uçar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından belediye hizmetlerinin yanı sıra, turizm faaliyetlerine ve istihdam projelerine de ağırlık vereceklerini söyledi.

UÇAR “SASON’U İSTİHDAM VE TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Yayınlama: 18.02.2024
Düzenleme: 18.02.2024 16:17
A+
A-

“TÜTÜN TEKRAR EKİLECEK”

Saadet Partisi Sason Belediye Başkan Adayı Cuma Uçar “Bir zamanlar tütünü ile meşhur olan ilçemiz, tüm gelirini tütünden karşılıyordu. Ancak Dünyanın en iyi tütünün yetiştirildiği Sason’umuzda maalesef yok olmayla karşı karşıya kaldı. Sadece bal, ceviz, çilek, böğürtlen, ipek böcekçiliği ile ön plana çıkması yeterli değildir. Tütünümüzü, istihdamı ve turizmini canlandıracağız. Mereto’yu Türkiye’de değil, dünyaya tanıtacağız. Sason Mezopotamya’da birçok medeniyete başkentlik yapmış, doğa yapısı ve tarihiyle önemli bir merkezdir” dedi.

“İSTİHDAM PROJELERİMİZİ GENİŞLETECEĞİZ”

Batman’ın güzide ilçelerinden Sason’un istihdam konusunda yeterli seviyede olmadığını belirten Saadet Partisi Sason Belediye Başkan Adayı Cuma Uçar, yeni yatırımcıların bölgeye gelmesi için girişimlerde bunulacaklarını söyledi.

Sason’umuzun kaybedecek 1 günü bile yoktur diyen Başkan Adayı Cuma Uçar “Uzun istişareler ve değerlendirmeler sonucunda bölge halkımız tekrar siyasete girmemi istedi. Bizlerde gösterilen büyük desteğin ardından hizmet etmek için aday olduk. Batıya göçü durdurmak için iş insanlarımızı, kurumsal firmaları ve yeni iş sahalarının açılması için öncülük edeceğiz. Çünkü huzurun ve mutluluğun anahtarı insanlarımızın istihdam edilmesidir. Sason ilçemiz için her şeyin güzelini düşünüp, hayata geçireceğiz. Onun için 31 Mart yerel seçimlerinde hizmet etmek için bütün sevenlerimizi sahada çalışmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.