TÜRKİYE SAĞLIK RAPORU YAYINLANDI

Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) Batman Şube Başkanı M. Orhan Edis, dernek olarak her yıl olduğu gibi bu yıl için de Genel Başkanı Uz. Dr Kasım Sezen ile birlikte insanlığı tehdit eden sağlık sorunlarına ilişkin rapor hazırladıklarını belirtti.

TÜRKİYE SAĞLIK RAPORU YAYINLANDI
Yayınlama: 03.01.2024
22
A+
A-

Hazırlanan raporun 13 maddeden oluştuğunu belirten Sağlık-Der Batman Şube Başkanı M. Orhan EDİS  “Derneğin bilim, dayanışma kurulu, teşkilat ve üyeleriyle yapmış oldukları çalışmalar neticesinde hazırlanan raporda, 2024 yılı içerisinde sağlığı tehdit edeceğini öngördükleri tehditler şunlardan oluşuyor.

Stres, yalnızlık, obezite, trafik artışı, çevre ve hava kirliliği, iklim değişikliği, bulaşıcı hastalıklar, aşı olmaya direnç, sedanter yaşam, teknoloji bağımlılığı, gıda, duruş bozukluğu ve psikolojik bozukluklar. Bu sağlık tehditlerinin minimize edilmesiyle hastalıklar azalacaktır. Bunun sonucunda hastanelerin, sağlık personelinin yükünün ve sağlığa harcanan bütçenin düşmesi beklenmektedir. Sağlıklı toplum güçlü toplum demektir. Bu tehditler arttığı takdirde toplumun sağlığı bozulacak, ciddi iş gücü kayıpları, ekonomik sıkıntılar ortaya çıkacaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.