TÜGVA’NIN TİYATRO OYUNUNA BÜYÜK İLGİ

TÜGVA’nın düzenlediği ‘Gün Doğmadan’ tek perdelik tiyatro oyunu Batman halkından büyük ilgi gördü.

TÜGVA’NIN TİYATRO OYUNUNA BÜYÜK İLGİ
Yayınlama: 07.02.2024
A+
A-

Batman Belediyesi’nin sponsorluğunda ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman organizasyonu ile Necat Nasıroğlu Külliyesi Hatice Nasıroğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Gün Doğmadan’ adlı tek perdelik tiyatro oyununa Batmanlılar büyük ilgi gösterdi.

Fikir adamı Yusuf Kaplan’ın danışmanlık yaptığı, MTO tiyatro ekibinin tek perdede oynadığı Mescidi Aksa-KUDÜS konulu tiyatro gösterisi ücretsiz olarak sahnelendi. Özellikle aileler çocukları ile beraber bu güzel ve anlamlı etkinliğe büyük ilgi gösterdiler.

Medeniyet Tasavvuru Okulu tarafından sahnelenen dram-komedi tiyatro oyunu öncesi konuşma yapan Danışman Yusuf Kaplan, Filistin’de bulunan kardeşlerimizin zor durumda olduğunu, kardeşlerimizin sorunlarla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Program sonrası açıklamalarda bulunan TÜGVA Batman İl Temsilcisi Mehmet Onutçu “Dünya gündeminde mazlum Filistin halkının uğradığı zulmü tiyatro gözüyle halkımıza ve çocuklarımıza anlatmaya çalıştık. Özellikle aile ve çocukların büyük ilgi göstermesi ve programda memnun ayrılmaları yaptığımız çalışmanın önemini gözler önüne seriyor. İnşallah bundan sonrada bu ve buna benzer verimli organizasyonlarımız inşallah devam edecektir” dedi.

Tiyatro oyununu izlemeye Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gün Doğmadan adlı eserde ‘Seni Yok Sayacaklar Sen Daha Çok Var Olacaksın’ temasıyla tek perde halindeki tiyatro oyununun ardından yapılan dua ile son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.