“TRAFİKTE CAN KAYBINI AZALTMAK İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ”

‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ şiarıyla gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları’ndaki talepler belediye birim müdürlüklerince tek tek inceleniyor ve çözüme kavuşturuluyor.

“TRAFİKTE CAN KAYBINI AZALTMAK İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ”
Yayınlama: 02.01.2024
40
A+
A-

“TAZİYEEVLERİ’NİN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR”

Mahalle Buluşmaları’nda dile getirilen, taziyeevine destek, taziyeevi yapılması, taziyeevine sedir, masa ve klima alınması ve benzeri demirbaşlar yönündeki talepler, belirli kriterler baz alınarak değerlendirmeye tabi tutuluyor.

Yapılan değerlendirme sonucunda; Hacı Vahdettin Terece Camii altında bulunan alanın Kur’an-ı Kerim kurusuna dönüştürülmesine Batman Belediyesi’nden olumlu yanıt geldi.

Batman Belediyesi, Gap Mahallesi taziyeevine sedir, masa ve klima alınması talebini 2024 yılı programına alırken, Petrolkent Mahallesi’nde bulunan Seyit Bilal taziyeevi çatısına 2 tonluk su deposu yapıldı. Belediye ayrıca, Seyit Bilal taziyeevindeki eksikliklerin giderilmesi konusunda yer alan talepleri de önümüzdeki günlerde giderilmesi için programına aldı.

“TRAFİKTE CAN KAYBINI AZALTMAK İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ”

Mahalle Buluşmaları’nda muhtar ve mahalle sakinlerinin önerilerini dikkate alan Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, tek yön gidiş-dönüş yön levhası, araçların park edilmemesi gereken yerlerde durmaması için stoper, duba montesi, yaya geçitlerinin belirgin hale getirilmesi, asfaltlanan alanlarda yol çizgilerinin yapılması, sinyalizasyon ışıklarının montajı, hız kesici kasis gibi farklı kalemlerde çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

Batman Belediyesi 2023 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmaları şu şekilde sıraladı; 16 ayrı kavşağa LED’li sinyalizasyon direği, okul önleri ve park lokasyonlarında olması zorunlu 705 kasis ve yükseltilmiş yaya geçidi boyandı, 1412 noktaya stoper, 806 noktaya omega direk, 798 noktaya delinatör, 1272 noktaya trafik levhası dikilirken, 233 noktaya da duba yerleştirildi.

“TRAFİK İŞARETLERİYLE ÖĞRENCİLER DAHA GÜVENDE”

Mahalle Buluşmaları’nda talep edilen okul önlerine öğrencilerimizin güvenle giriş çıkış yapabilmelerine zemin hazırlayan Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, imara açılan yeni yerleşim yerlerinde ise yapılan altyapı, üstyapı ve asfalt çalışmalarının ardından yol çizgi ve trafik levha çalışmalarına kent genelinde devam ediyor.

Batman kent genelinde gerçekleştirilen çalışmalarda, 196 okul önüne trafik yol çizgisi, yaya çizgisi, işaret levhaları çalışmaları yapıldığını belirten Batman Belediyesi, asfalt sonrası kent genelinde 193 kilometre uzunluğunda yol çizgisi çekti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.