TPAO GENEL MÜDÜRÜ İLE İŞÇİLERİN SORUNLARINI GÖRÜŞTÜLER

“BAŞKALARI KONUŞUR BİZ İSE ÇÖZÜM ÜRETİRİZ”

TPAO GENEL MÜDÜRÜ İLE İŞÇİLERİN SORUNLARINI GÖRÜŞTÜLER
Yayınlama: 28.03.2024
16
A+
A-

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, TPAO Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu ile görüştü.

Gerçekleşen görüşmede; petrol üretimi, TPAO işçilerinin beklentileri ve yaşadığı sorunlar ile Petrolspor’un geleceği görüşüldü.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Nasıroğlu, geçtiğimiz günlerde TPAO işçileriyle bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinlediklerini belirtti.

Milletvekili Nasıroğlu, sorunun çözümü noktasında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanı Alparslan Bayraktar ve TPAO Genel Müdürü ile Batman’da yüz yüze görüştüklerini kaydetti.

Bakanlarla yaptığı görüşmenin akabinde TPAO Genel Müdürü Türkoğlu ile sorunun detaylarını görüştüklerini ifade eden Milletvekili Nasıroğlu “Başkaları konuşur biz ise çözüm üretiriz. Bugün de TPAO işçilerimizin yaşadığı sıkıntıları hem bakanlarımıza hem de genel müdürümüz Türkoğlu’na ileterek sorunun çözümü için destek istedik. Gerçekçi, uygulanabilir, çözüm odaklı ve istişare ederek sorunları çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Şehrimizin refahı, huzuru ve insanımızın sevinci artsın diye çalışıyoruz. Ankara’da da bu konuyu tekrar masaya yatıracağız. Sorunu çalışan kardeşlerimizin taleplerini dikkate alarak, mantık silsilesi içerisinde makul bir şekilde çözüme kavuşturacağız” dedi.

Kristal Park’ta gerçekleşen toplantıya Batman Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Akif Gür katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.