TARİHİ KÖPRÜDE SU SPORLARI YAPTILAR

Batman’ın Beşiri ilçesindeki gençler, Garzan çayının üzerinde bulunun tarihi ‘Avuska’ köprüsü yakınlarında Bahar şenliği etkinlikleri kapsamında su sporlarıyla buluştu.

TARİHİ KÖPRÜDE SU SPORLARI YAPTILAR
Yayınlama: 28.05.2024
A+
A-

Beşiri Kaymakamlığının destekleriyle, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün koordinasyonunda yapılan ‘Beşiri Gençliği Su Sporları İle Buluşuyor Bahar Şenliği’ ilk olmasına rağmen büyük ilgi gördü.

“SPORLA BOĞULMA VAKALARININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Garzan Çayı üzerindeki tarihi Avuska Köprüsü mevkiinde yapılan Bahar Şenliğindeki amaçlarının ilçedeki gençlerin su sporlarını tanımalarının sağlamak olduğunu belirten Beşiri Gençlik Spor İlçe Müdürü Celal Altun, sporla boğulma vakalarının önüne geçmek istediklerini söyledi.

İlçe Müdürü Altun “Asıl amacımız bölgede meydana gelen boğulma vakalarının önüne geçmek için gençlerimizin su sporları konusunda bilinçlenmelerini sağlamaktır. Onların bu alandaki yüzme, kano eğitimi, tüplü dalış ve scubaya gibi alanlara yönlendirilerek eğitim almalarını sağlanmaktır. Beşirili gençlerimiz boş zamanlarını değerlendirebilecek yeni bir sosyal ve sportif yaşam alanlarının oluşturulması için hazırlanacak projeler için alt yapının oluşturulması olarak belirlenmiştir” dedi.

“BEŞİRİ SU SPORLARININ MERKEZİ OLACAK”

Beşiri ilçesinde ilk kez yapılan ‘Beşiri Gençliği Su Sporları İle Buluşuyor Bahar Şenliği’ etkinliklerini anlamlı ve güzel bulduklarını belirten Kaymakam Muhammed Yılmaz, bunun devamının geleceğini söyledi. Etkinliğe katılarak gençlere destek olan Beşiri Kaymakamı Muhammed Yılmaz “Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizi psikolojik, sosyal ve fizyolojik olarak hayata hazırlanması için sporun önemi çok büyüktür.

Özellikle ilçemizde su sporlarının tanıtımının yapılarak gençlerimizin bu sporlara yönlendirilmesini önemsiyorum. Çünkü bu tür sportif faaliyetler çocuk ve gençlerimizin gelişimini sağladığı gibi, ilçemizin tanıtımına da katkı sağlayacaktır. Burada olduğum süre içerisinde bu gibi faaliyetlere ağırlık verip, çocuk ve gençlerimizin gelişimine, İlçemizin tanıtımına katkı sağlayacak faaliyetlere daha çok ağırlık vereceğiz. Bununla beraber bizim buradaki görevimiz bittikten sonra da bu gibi faaliyetlerin artarak devam etmesini özellikle istiyorum” dedi.

100 GENÇ KATILIM SAĞLADI

Etkinliğe, Beşiri ilçesinde bulunan lise ve ortaokulda okuyan 100’e genç katılım sağladı. Gençler ilk kez kano sürerek keyif yaptı. Etkinlik sürüşü sırasında büyük bir heyecan yaşayan öğrenciler “İlk defa kano ile tanıştık ve su sporları konusunda farkındalığımız arttı. Bu gibi faaliyetlerin artarak sürmesini diliyor, emeği geçen başta Beşiri Kaymakamımız Muhammed Yılmaz’a, Batman gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e, Beşiri Gençlik ve Spor ilçe Müdürümüz Sayın Celal Altun’a ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye konuştular.

“SU SPORLARI PROJEMİZİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”

Gençleri yalnız bırakmayan Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ise, suyun olduğu bütün ilçe ve beldelerde de aynı projeleri hayata geçireceklerini ve bunun için gerekli proje çalışmalarını yapacaklarının müjdesini verdi.

İl Müdürü Özperk “Batman genelinde akarsu, kanal, çay, nehir, göl ve su birikintilerinde hiçbir canımızın boğulmaması için seferberlik ilan ediyoruz.  Bunun için bütün birimlerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla organizeli bir şekilde çalışacağız. Bütün gençlerimiz yaz boyunca ücretsiz yaz kurslarımızdan faydalanabilir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.