TARİH YAZAN ÇOCUKLAR PROJESİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Necat Nasıroğlu İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ etkinliği Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

TARİH YAZAN ÇOCUKLAR PROJESİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Yayınlama: 11.01.2024
58
A+
A-

Okulun konferans salonunda gerçekleşen ‘Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ etkinliğine Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve ailesi, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Milletvekili Nasıroğlu’nun konuşmasıyla devam etti.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler sırasıyla Merhum Hayırsever İş Adamı Necat Nasıroğlu, Yazar Sezai Karakoç, Nasrettin Hoca, bölgemizde yaşayan zamanının alim ve mucidi El Cezeri, Kudüs Fatihi Selahattin Eyyubi ve Nobel Ödüllü Bilim Adamı Aziz Sancar karakterlerinin gösterimini yaptılar.

Program Milli kahramanları; Fatih Sultan Mehmet, Nezahat Onbaşı, Nene Hatun ve Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan tiyatro gösterimi ile devam etti. ‘Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ne katkılarından dolayı Nasıroğlu ailesine öğrencilerin teşekkür plaketi takdimi ve toplu hatıra fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Tarih Yazan Çocuklar Projesinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, bu tür projelerin çocukların sahiplik duygusu, kişiliği ve davranışlarını etkileyen önemli değerler olduğunu vurguladı.

Müdür Kurtaran, çocukların tarihi karakterleri araştırması ve canlandırmasının, onların empati yeteneğini artırarak kişiliklerinin oturmasına yardımcı olduğunu belirtti. Böylelikle çocuklar, sadece sıradan kişileri değil, tarihin değerlerini ve kültürünü de kavrayarak geleceğe ışık tutacak bilgiler edinebilecekler.

Bu projelerin çocuklar için büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Müdür Kurtaran, bu tür örnek şahsiyetlerin hayatlarını anlatan çalışmalarla kadim medeniyetimizin değerlerini çocuklarımıza sağlıklı bir şekilde aktarılacağını ifade etti. Çocukların tarihe takılıp kalmayacağını ancak tarihten aldıkları motivasyon ve birikimle ilerleyeceklerini söyledi.

Müdür Kurtaran, tarih bilgisinin çocuklara aktarılmasının öğretmenlere düştüğünü, bu sayede çocukların hem bedensel hem de zihinsel olarak korunmasının sağlanabileceğini belirtti. Programın sonunda, bu projede emeği geçen tüm eğitimcilere ve çalışanlara teşekkürlerini iletti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.