SERGİ VE PROJE SUNUMU YAPILDI

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Liselerde Bilim Uygulamaları Projesi’ kapsamında lise öğrencilerimizin hazırladığı sergi ve projelerin sunumu yapıldı.

SERGİ VE PROJE SUNUMU YAPILDI
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Necat Nasıroğlu Külliyesi Hatice Nasıroğlu Konferans salonunda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ömer Faruk Özel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, Şube Müdürleri Emrullah Aslan, Hacı Arslan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program öncesi konferans salonunun fuaye salonunda sergilenen projelerin sergi açılışı yapıldı. Açılış sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran ve İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Özel stantları gezip öğrencilerin projelerini inceleyip öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar.

Sergi açılışının ardından proje sunum programı konferans salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran yaptı.

Müdür kurtaran konuşmasında “Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüzün başlattığı liselerde bilim uygulamalarının finalindeyiz. Bu programlarda 8 okulun öğrencilerinin proje sunumlarını izleyeceğiz. Az önce de arkadaşlarınızın projelerinin sergisini gezdik. İnşallah sizler gelecekte projelerinizle ve çalışmalarınızla ülkemize güzel hizmetlerde bulunacaksınız. Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüzün himayelerinde 8 okulumuzun yaptığı bu çalışmaya destek veren öğretmen arkadaşlarımız ve tüm öğretmenlerimize, siz kıymetli öğrencilerimize, sizleri destekleyen ailelerinize ve tabi ki bu projeyi Türkiye genelinde proje okullarında uygulayan Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüze de teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından, Mevlâna Anadolu Lisesi, Abdulhamit Han Anadolu Lisesi, Batman Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Fatma Aliye Fen Lisesi, Batman Fen Lisesi, Türk Telekom Anadolu Lisesi ve Şenay Aybüke Fen Lisesi öğrencileri sırasıyla sahneye gelerek proje sunumlarını yaptılar.

Proje sunumlarının ardından öğrencilere katılım belgeleri ve hediyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ömer Faruk Özel tarafından verildi.

Program, günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.