SELİM TEMO, OKURLARIYLA BULUŞUYOR

Şair ve akademisyen Selim Temo, 22-24 Nisan tarihleri arasında Batman ve Diyarbakır’da söyleşi ve imza günlerinde okurlarıyla bir araya gelecek.

SELİM TEMO, OKURLARIYLA BULUŞUYOR
Yayınlama: 21.04.2024
A+
A-

Şair ve akademisyen Selim Temo, katılacağı etkinliklerde söyleşilere katılıp kitaplarını imzalayacak. Temo, 22-24 Nisan tarihleri arasında sırasıyla Batman ve Diyarbakır’da okurlarıyla bir araya gelecek. Ünlü yazarın son günü 24 Nisan olan online imza günleri ise devam ediyor.

Selim Temo, ‘Pûnga li Bajêr’ adlı şiir kitabından iki yıl sonra son kitabı ‘112 Hesp û Xezelek’ adlı bir şiir kitabını geçen sonbaharda yayımlamıştı. Kürt tarihi ve edebiyatından 112 şiirle dile getirildiği kitap Kürtçe okurunun yoğun ilgisiyle karşılandı. Şiirleri son bir yıl içinde Arapça, Baskça, Danca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca gibi dillere çevrilen şairin şiirlerinden İngilizce bir seçki de New York’taki Pinsapo yayınevinden çıkacak

Paris’te yaşayan ve uzun süre sonra ülkeye dönen Selim Temo, 22 Nisan: Batman (19:30, Ari-Der, Eğitim-Sen Batman Şubesi, Kürt Yazarlar Derneği ve Bahar Kültür Merkezi, A. Güneştekin Kültür Merkezi) ve 24 Nisan: Diyarbakır (Pirtûka kurdî Ofis şubesi) tarihleri arasında okurlarıyla buluşacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.