SASONLU GENÇLER YAZ KURSLARINA HAZIR

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Sason Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yaz kursları için gerekli hazırlıklarını tamamladı.

SASONLU GENÇLER YAZ KURSLARINA HAZIR
Yayınlama: 13.06.2024
A+
A-

Sason’da 7’den 77’ye herkesin spor yapması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten İlçe Müdürü Eşref Çelik, amaçlarının gençlere spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı geliştirmek, gençlerin sosyal ve kültürel yönden gelişimlerini sağlamak amacıyla ücretsiz spor kurslarını devam ettiklerini söyledi.

“3. YILI GERİDE BIRAKTIK”

Spor projesinde 3. Yılı geride bıraktıklarını belirten Sason Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eşref Çelik yaptığı açıklamada “Sason Kaymakamımız Sayın Murat Mete ile Batman Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’in destekleriyle başlatmış olduğumuz ‘Spor Sason Projesi’ 3. yılını geride bıraktı. Projemizde her öğrencinin en az bir spor dalı ile tanışmalarını veya en az bir spor dalını sevmesini amaçlıyoruz. Yine projede geldiğimiz noktada her öğrencimiz ortalama 3-4 branşta eğitim aldığını görüyoruz.

Projenin daha fazla kesime hitap etmesi için ilçede spor tesislerine ulaşım imkanı bulamayan merkez ve köy okullarına gitmeyi ihmal etmiyoruz. Gerekli ziyaretler yapılarak projenin tanıtılması sağlanmış ve ihtiyaç duyulan spor malzemeleri temin edilmesinde üstün gayret gösteriyoruz. Beden eğitimi öğretmeni olmayan okullara da antrenör desteği vermek suretiyle ilçede bulunan tüm öğrencilerin faydalanması sağlamıştır. Projenin kesintisiz devam etmesi, çocuk ve gençlerin yaz tatillerini verimli ve eğlenceli zaman geçirmeleri amacıyla çeşitli sportif oyunlar hazırladık. Spor projemizin önümüzdeki dönemde devam etmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.