SASON’DA İLAÇLAMA DEVAM EDİYOR

Sason Belediyesi vatandaşların sağlığını korumak için hastalık bulaştıran haşerelere karşı ilaçlama yapmaya devam ediyor.

SASON’DA İLAÇLAMA DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 04.07.2024
A+
A-

Temiz ilçe ve yaşanılabilir ilçe algısına yakışır bir şekilde hizmet verdiklerini ifade eden Sason Belediye Başkanı İrfan Demir “İlçemizin her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için aralıksız çalışıyoruz. Bu bağlamda ilçemizdeki çöp konteynırları ve parklar ve mesire alanları gibi noktalarda ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, larvalarla mücadele kapsamında tüm cadde ve sokaklarda haşerelerin üreme yerleri olan çöp konteynırları ve dere yataklılarını ilaçlama çalışmaları yapıyor. Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli elemanlarla yürütülen çalışmalar, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştiriliyor. Haşere, böcek, sinek ve larvalara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bağlı ekipler akşamları tüm mahallelerde ilaçlama çalışmalarında bulunuyor. Sivrisinek ve diğer haşere türleri ile mücadelede vatandaşlara da görev düştüğüne dikkat çeken yetkililer, vatandaşları özellikle sıcak havalarda çöplerin rastgele çevreye bırakmaması ve çöplerin ağzı kapalı bir şekilde çöp konteynerlerine atılması konusunda uyardı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.