ŞANSLI ÖĞRENCİLER KURAYLA BELİRLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği ‘Bir Günde bin yıl tarih ve medeniyet’ gezisine katılım sağlayacak 1 kız ve 1 erkek öğrenci yapılan kura sonucu belirlendi.

ŞANSLI ÖĞRENCİLER KURAYLA BELİRLENDİ
Yayınlama: 17.04.2024
A+
A-

Yapılan kura çekiminde Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Hüseyin Onat, başvuru yapan öğrenciler ile eğitim personelleri hazır bulundu.

Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Hüseyin Onat yaptığı açıklamada “Gençlik ve Bakanlığımıza bağlı yurtlarımızda kalan öğrencilere tarih bilincini kazandırmak, öğrenciler arasında birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını geliştirmek, gençlerin medeniyet beşiği Mezopotamya’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmelerini sağlamak amaçlanıyor. İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin başvurularını aldık. ‘Bir günde bin yıl tarih ve medeniyet’ gezisine katılım sağlayacak şanslı bir kız ve bir erkek öğrencimizi belirledik.

81 İlden 81 kız ve 81 erkek olmak üzere Mardin ve Diyarbakır gezisine Türkiye genelinde 162 öğrenci katılım sağlayacaktır. Yaptığımız kura sonucunda kız öğrencilerden Esra Dağ asil, Buse Ertan ise yedek olarak belirlendi. Erkek asil öğrenci Ali İhsan Demirel olurken, yedek öğrenci ise Ersin Bilmez oldu. Bakanlığımızın bu tür kültürel projelerinin devamın gelecektir. Şimdiden öğrencilerimize iyi gezmeler diliyorum” diye konuştu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.